Saturday, 18 July 2015
23 January 2020
خبرهای ورزشی

«سقوط فوتبال ایران به رده چهل و نهم دنیا و دوم آسیا»

2014 July 18

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سقوط فوتبال ایران به رده چهل و نهم دنیا و دوم آسیا

نخستین رده‌بندی تیم‌های فوتبال جهان پس از جام‌جهانی ٢٠١۴ برزیل امروز اعلام شد که در این رده‌بندی فوتبال ایران با ۶ پله سقوط، به رتبه چهل و نهم دنیا تنزل پیدا کرد. هم‌چنین در قاره آسیا هم فوتبال ایران رده نخست را به ژاپن سپرد و به جایگاه دوم سقوط کرد.

به گزارش مهر، جدیدترین رده‌‎بندی تیم‌های فوتبال جهان در ماه جولای سال ٢٠١۴ و پس از پایان جام‌جهانی، ظهر امروز پنجشنبه روی خروجی سایت فیفا قرار گرفت که طبق آن، فوتبال ایران با کسب پانصد و شصت و سه امتیاز از رده چهل و سوم به رده چهل و نهم جهان سقوط کرد.

در رده‌بندی تیم‌های آسیایی هم، فوتبال ایران که پیش از جام‌جهانی در صدر تیم‌های برتر قاره آسیا قرار داشت، به رده دوم سقوط کرد و جایگاه خود در صدر را به ژاپن سپرد. ازبکستان هم دوباره به رده سوم بازگشت و کره‌جنوبی را به رده چهارم فرستاد. استرالیا هم که در رده‌بندی جهانی چهارده پله سقوط کرد، در آسیا هم از رده پنجم به هشتم رسید تا جایگاهش را به اردن بسپارد.

1

رده‌بندی ۱۰ تیم بر‌تر آسیا به این شرح است:
۱- ژاپن با ۶۰۴ امتیاز (یک پله صعود – ۴۵ جهان)
۲- ایران با ۵۶۳ امتیاز (۶ پله سقوط – ۴۹ جهان)
۳- ازبکستان با ۵۲۳ امتیاز (۷ پله صعود – ۵۲ جهان)
۴- کره‌جنوبی با ۵۰۱ امتیاز (یک پله صعود – ۵۶ جهان)
۵- اردن با ۵۰۰ امتیاز (۶ پله صعود – ۵۷ جهان)
۶- امارات با ۴۶۶ امتیاز (۷ پله صعود – ۶۵ جهان)
۷- عمان با ۴۴۳ امتیاز (۱۰ پله صعود – ۶۹ جهان)
۸- استرالیا با ۳۹۷ امتیاز (۱۴ پله سقوط – ۷۶ جهان)
۹- عربستان با ۳۸۴ امتیاز (۱۲ پله صعود – ۷۸ جهان)
۱۰- فلسطین با ۳۶۲ امتیاز (۹ پله صعود – ۸۵ جهان)

اما پس از پایان جام‌جهانی تغییراتی در رده‌بندی ۱۰ تیم بر‌تر دنیا به‌وجود آمد که مهم‌ترین آن‌ها سقوط ۷ پله اسپانیا پس از شکست‌های سنگین در دور مقدماتی و حذف زودهنگام از جام و صعود دوازده پله‌ای هلند که می‌توان آن را ماحصل قرار گرفتن این تیم در رده‌ سوم جام‌جهانی دانست.
آلمان قهرمانی جام بیستم هم با یک پله صعود، به صدر رده‌بندی برترین‌ تیم‌های جهانی رسید، آرژانتین هم با ۴ پله صعود رده دوم را از آن خود کرد و هلند هم با دوازده پله صعود، در رده سوم بر‌ترین تیم‌های جهان قرار گرفت. فوتبال انگلستان هم با ۱۰ پله سقوط، از رده دهم به رده بیستم جهان رسید.

رده‌بندی ۱۰ تیم بر‌تر جهان به این شرح است:
۱- آلمان با ۱۷۲۴ امتیاز (یک پله صعود)
۲- آرژانتین با ۱۶۰۶ امتیاز (۳ پله صعود)
۳- هلند با ۱۴۹۶ امتیاز (۱۲ پله صعود)
۴- کلمبیا با ۱۴۹۲ امتیاز (۴ پله صعود)
۵- بلژیک با ۱۴۰۱ امتیاز (۶ پله صعود)
۶- اروگوئه با ۱۳۳۰ امتیاز (یک پله صعود)
۷- برزیل با ۱۲۴۱ امتیاز (۴ پله سقوط)
۸- اسپانیا با ۱۲۲۹ امتیاز (۷ پله سقوط)
۹- سوئیس با ۱۲۱۶ امتیاز (۳ پله سقوط)
۱۰- فرانسه با ۱۲۰۲ امتیاز (۷ پله صعود)

کارلوس کی‌روش فردا به ایران برمی‌گردد

«کارلوس کی‌روش» هنوز به ایران برنگشته است و جلسه امروز او با رییس فدراسیون فوتبال ایران لغو شد.

kirosh

به گزارش ایسنا، پس از آن‌که سرمربی تیم‌ملی اطلاع یافت که جلسه‌اش با «علی کفاشیان»، رییس فدراسیون فوتبال به روز جمعه موکول شده است، سفرش به ایران را یک روز به تعویق انداخت تا در دوبی به انجام کارهای شخصی‌اش بپردازد.

کی‌روش امشب با پروازی از دوبی راهی تهران شده و بامداد جمعه ساعت ٣:٣٠ به تهران می‌رسد و در همین روز هم اولین جلسه‌اش با علی کفاشیان را برگزار خواهد کرد.

نوجوانان ایران پس از سه سال به سکوی قهرمانی بازگشتند

تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران پس از سه سال روز چهارشنبه با کسب عنوان سوم در مسابقات قهرمانی جهان در اسلواکی، بر سکوی قهرمانی این رقابت‌ها بازگشت.

به گزارش ایرنا، فرنگی‌کاران نوجوانان ایران در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان در اسلواکی که روزهای ٢۴ و ٢۵ تیرماه در شهر هومنه برگزار شد، با کسب یک مدال طلا، یک نقره و سه برنز عنوان سومی این رقابت‌ها را کسب کردند.

koshti

مدال‌آوران کشتی فرنگی ایران، «آرمان علیزاده» در وزن ٧۶ کیلوگرم مدال طلا، «محمدرضا آقا‌نیا» در وزن ۵٠ کیلوگرم مدال نقره بودند و سه مدال برنز نیز توسط (کرامت عبدولی در وزن ۵٨ کیلوگرم، پویا ناصرپور در وزن ۴۶ کیلوگرم و علیرضا نجاتی در وزن ۴٢ کیلوگرم) به‌دست آمد.

تیم کشتی فرنگی ایران با اختلاف فقط شش امتیاز نسبت به تیم‌های روسیه و آذربایجان، به مقام سوم جهان دست یافت.

تیم کشتی فرنگی نوجوانان جمهوری اسلامی ایران در سال ٢٠١١ میلادی با کسب (سه مدال طلا و دو مدال برنز) در مجارستان به مقام سوم جهان رسید.

تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران در سال ٢٠١٢ میلادی در آذربایجان با کسب (دو مدال نقره و یک مدال برنز) به مقام هفتم و در سال ٢٠١٣ میلادی در کشور صربستان با کسب (یک مدال طلا) توسط «محمد سلطانی‌منفرد» مقام هشتم جهان را کسب کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,