Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
کنفرانس بین‌المللی ایدز در استرالیا

«کشته شدن بیش از صد نفر از محققان برجسته ایدز در سقوط هواپیمای مالزی»

2014 July 18

خبر / رادیو کوچه

 

یک هیات اروپایی ١٠٨ نفره که قصد شرکت در بیستمین کنفرانس بین المللی ایدز در ملبورن استرالیا را داشتند از جمله سرنشینان هواپیمایی مالزی بودند که غروب روز پنج‌شنبه هفدهم ژوئیه در آسمان اوکراین مورد اصابت موشک قرار گرفت و جان خود را از دست دادند.

روز پنج‌شبه یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ٧٧٧ با ٢٩۵ مسافر و خدمه که از آمستردام در هلند عازم کوالالامپور، پایتخت مالزی بود، در منطقه مرزی اوکراین با روسیه سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن کشته شدند. هنوز علت سقوط هواپیمای مسافربری مالزیایی مورد بررسی کارشناسی قرار نگرفته اما با توجه به نحوه سقوط هواپیما، گفته می‌شود که به احتمال زیاد، هواپیما مورد اصابت موشک زمین به هوا قرار گرفته است.

aidz

جامعه بین‌المللی ایدز با صدور بیانیه‌ای در پایگاه اینترنتی خود ضمن اعلام تسلیت، با خانواده قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرده است.

«بیل کلینتون» رییس جمهوری اسبق آمریکا نیز از جمله چهره‌هایی است که در این کنفرانس که قرار است از بیستم تا بیست و سوم ژوئیه در مرکز همایش‌های شهر ملبورن استرالیا برگزار شود، شرکت می‌کند.

کنفرانس دوسالانه بین‌المللی ایدز فرصتی برای محققان سراسر جهان است تا آخرین پیشرفت‌های علمی برای مقابله با بیماری ایدز را ارائه کنند.

پیش‌بینی می‌شود که در این کنفرانس ١۴ هزار نماینده از ٢٠٠ کشور از جمله یک‌هزار و ٢٠٠ روزنامه‌نگار حضور یابند.

مطالب مرتبط

سقوط یک هواپیمای مسافربری مالزی بر اثر شلیک موشک در اوکراین

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,