Saturday, 18 July 2015
08 December 2019
با صدور بیانیه‌ای اعلام شد

«تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای به مدت چهار ماه»

2014 July 19

خبر / رادیو کوچه

 

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بامداد شنبه نوزدهم ژوئیه در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که در مذاکرات وین ۶ پیشرفت‌های ملموسی داشته‌اند اما به دلیل وجود فاصله در برخی موضوعات اساسی، تا ٢۴ نوامبر برنامه اقدام مشترک ژنو را تمدید می‌کنند.

در این بیانیه مشترک آمده است که طرف‌ها طی هفته‌های آینده و در شکل‌های مختلف به تشکیل نشست‌ها و ادامه مذاکرات اقدام می‌کنند.

در عین حال در این بیانیه تاکید شده است که با وجود پیشرفت‌های ملموس، همچنان در برخی موارد کلیدی فاصله قابل توجهی وجود دارد.

بنا بر گزارش‌ها ظرفیت غنی‌سازی ایران از جمله مهم‌ترین مسایلی است که بر سر آن میان ایران و طرف‌های گفت‌وگو اختلاف وجود دارد.

zarif-ashton

همزمان با این بیانیه، آمریکا اعلام کرده است حدود سه میلیارد دلار دیگر از دارایی‌های ایران را به عنوان بخشی از توافق نامه ژنو آزاد می‌کند و در برابر ایران باید به رقیق کردن اورانیوم ۲۰درصدی خود بپردازد.

در همین رابطه تنها دقایقی بعد از اعلام رسمی تمدید مذاکرات هسته‌ای برخی از نمایندگان کنگره آمریکا نسبت به آن واکنش نشان داده و خواستار تشدید تحریم‌ها علیه ایران شده‌اند.

در این زمینه، مارک کرک از سناتورهای جمهوری‌خواه کنگره آمریکا در حساب توییتر خود نوشته: زمان بیش‌تر برای مذاکرات، زمان بیش‌تر به ایران برای ساخت بمب.

مطالب مرتبط

آمریکا در حال بررسی لزوم تمدید مهلت مذاکرات اتمی با ایران است

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,