Saturday, 18 July 2015
13 May 2021
تصویرگر روباه و زاغ

«تصویرگر کتاب‌های درسی ایران درگذشت»

2014 July 19

خبر / رادیو کوچه

 

«منوچهر درفشه» تصویرگر کتاب‌های درسی و تصویرگر «روباه و زاغ» بیست و هفتم تیر ماه در سن ٧۴ سالگی درگذشت.

منوچهر درفشه از هنرمندان پیشکسوت سال‌ها فعالیت مستمر و بی‌وقفه در تصویرگری داشت. تصویرگری او در کتاب‌های درسی و آموزشی و کتاب‌های داستانی با کودکی نسل‌هایی پیوند خورده و بخشی از دنیای کودکی کسانی که در فاصله سال‌های ۶۰تا ۷۰به دبستان رفته‌اند با تصاویر درفشه در کتاب‌های درسی ساخته شده است، تصاویری خاطره انگیز که همواره در یاد‌ها می‌ماند و نام منوچهر درفشه را ماندگار می‌کند.

darafsheh

برادر زاده منوچهر درفشه در مورد چگونگی درگذشت عمویش به خبرگزاری «فارس»گفته است: «از مدتی پیش صاحب‌خانه او را جواب کرده بود و چون منزلی از خود نداشت، قرار بود وسایلش را جمع‌آوری کرده و خودش نیز ساکن منزل برادرش شود اما ساعت چهار بعد از ظهر روز جمعه دچار حمله قلبی شد و درگذشت.»

«منوچهر درفشه»، سال‌های جوانی و تلاش‌های هنری‌اش را در کنار محمد بهرامی در آتلیه پارس سپری کرد و پس از آن در  گالری آپادانا، آتلیه پارس،کارگاه تبلیغاتی، آگهی زیبا، انتشارات فرانکلین و بعدها کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سازمان کتاب‌های درسی به عنوان طرح و تصویرگر حضور داشت.

به گزارش خبرگزاری «ایلنا»آبان ماه سال گذشته در ششمین دوسالانه تصویرگری که از سوی مرکز هنرهای تجسمی و انجمن تصویرگران برگزار شد، از منوچهر درفشه تجلیل شد اما این هنرمند به دلیل بیماری نتوانست در این مراسم حضور یابد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,