Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
به دلیل موشک‌پرانی حماس

«آتش‌بس دو ساعته در شرق غزه شکسته شد»

2014 July 20

خبر / رادیو کوچه

 

در حالی که شلیک راکت از نوار غزه توسط گروه‌های فلسطینی به سمت اسراییل همچنان ادامه دارد، روز یک‌شنبه بیستم ژوئیه، اسراییل اعلام کرد عملبات زمینی در نوار غزه را گسترش می‌دهد.

بنابه گزارش رسانه‌های خبری، هیچ نشانه‌ای از نتیجه‌بخش‌ بودن تلاش‌های دیپلماتیک برای پایان دادن به تنش میان اسراییل و گروه‌های فلسطینی وجود ندارد.

خبرگزاری رویترز، در این رابطه گزارش داده است، مسئولان محلی فلسطینی در بخش بهداشت و شاهدان عینی می‌گویند روز یک‌شنبه دست‌کم چهل فلسطینی در بمباران محله الشجاعیه در شمال نوار غزه توسط ارتش اسراییل کشته شدند.

خبر‌ها درباره میزان تلفات اسراییلی‌ها اما ضد و نقیض است. خبرگزاری رویترز به نقل از مسئولان اسراییلی گزارش داده است که تاکنون در حملات گردان‌های عزالدین قسام شاخه نظامی گروه حماس و دیگر گروه‌های شبه نظامی فلسطینی، دست‌کم ۵سرباز و ٢غیر نظامی اسراییلی کشته شده‌اند.

ghazeh

گردان‌های عزالدین قسام اما با انتشار بیانیه‌ای از وارد آوردن تلفات سنگین در صفوف نظامیان اسراییلی سخن گفته‌اند.

در این بیانیه که خبرگزاری فلسطینی «معا» آن را منتشر کرده، آمده است که سحرگاه یک‌شنبه تانک‌های ارتش اسراییل وارد منطقه‌ای مین‌گذاری شده در شرق نوار غزه شدند که انفجار مین‌ها به کشته شدن دست‌کم ١۴سرباز اسراییلی و انهدام چند دستگاه تانک انجامید.

بنابه گزارش خبرگزاری‌ها، محله شجاعیه در شرق غزه در تمام طول شنبه شب و صبح یک‌شنبه، بیستمژوئیه هدف سنگین‌ترین حملات تانک‌های اسرائیلی بوده است.

ارتش اسراییل که پیش‌تر با پیشنهاد کمیته بین‌المللی صلیب سرخ برای برقراری این آتش‌بس در منطقه شجاعیه در شرق غزه موافقت کرده بود، اعلام کرده که در پاسخ به شلیک راکت از سوی حماس، گلوله‌باران شجاعیه را از سر گرفته است.

دور تازه تنش‌ها میان اسراییل و فلسطینی‌ها پس از پیدا شدن جنازه سه جوان اسراییلی آغاز شد که در کرانه باختری رود اردن ربوده شده بودند. اسراییل حماس را به دست داشتن در ربودن این جوانان متهم می‌کند.

از روز یک‌شنبه پس از آن‌که حملات هوایی اسراییل به نوار غزه در متوقف کردن شلیک راکت از این منطقه به مناطق اسراییلی ناکام ماند، حمله زمینی به غزه آغاز شد. اسراییل می‌گوید هدف از این عملیات زمینی  نابود کردن تونل‌هایی است که شبه‌نظامیان فلسطینی برای رخنه به اسراییل استفاده می‌کنند.

مطالب مرتبط

حمله زمینی گسترده اسراییل به نوار غزه آغاز شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,