Saturday, 18 July 2015
30 November 2020
سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

«از بروز فاجعه انسانی در شهر کوبانی جلوگیری کنید»

2014 July 21

گزارش / رادیو کوچه

 

به دنبال تصرف شهر موصل در کشور عراق از سوی گروه بنیادگرای اسلامی موسوم به داعش، و در پی پیشروی‌های آن‌ها در دو هفته اخیر، این گروه تندرو نظامی با در دست داشتن جنگ‌افزارهای سنگین و پیشرفته آمریکایی بازمانده از ارتش شکست‌‌خورده عراق و استقرار آن‌ها در اطراف شهر کوبانی در منطقه خودمختار کردستان سوریه، این شهر را از سه طرف به محاصره خود درآورده و حملات مرگباری را به قصد تصرف آن تدارک دیده است. اکنون هر لحظه احتمال سقوط کوبانی و وقوع فاجعه انسانی در آن محتمل می‌باشد.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، ضمن ابراز نگرانی شدید از احتمال سقوط این شهر و وقوع فاجعه انسانی در آن از سوی گروه داعش، از تمام احزاب و سازمان‌های کرد به‌خصوص در اقلیم کردستان عراق، درخواست می‌کند برای حفظ و دفاع از ساکنان این شهر اقدام فوری به عمل آورند.

hoghoghbasharkord

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان، همچنین از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و دیگر سازمان‌های مدافع حقوق بشر مصرانه درخواست می‌کند از وقوع یک فاجعه انسانی علیه غیرنظامیان در شهر کوبانی کردستان سوریه جلوگیری کرده و نیز کمک‌های غذایی، دارویی و دیگر اقلام حیاتی مورد نیاز ساکنان آن را به این منطقه گسیل دارند.

این سازمان از مردم کرد سایر بخش‌های کردستان، تقاضا می‌کند با تشکیل ستادهای مردمی کمک‌رسان در جمع‌آوری کمک‌های انسان‌دوستانه مورد نیاز و ارسال آن به مناطق درگیر در جنگ نابرابر داعش علیه مردم بی‌دفاع شهر کوبانی، همراهی و مساعدت نمایند.

سازمان دفاع از حقوق بشر کردستان

دوشنبه ۳۰تیرماه ١٣٩٣ – ۲۱جولای ٢٠١۴

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , ,