Saturday, 18 July 2015
07 December 2023
روستای قلعه خان

«مسمومیت ٢٠٠ روستایی در خراسان شمالی»

2014 July 22

خبر / رادیو کوچه

 

نوعی مسمومیت مشکوک ٢٠٠ نفر از روستاییان روستای قلعه خان از توابع شهرستان «مانه و سملقان» در غرب خراسان شمالی را راهی بیمارستان کرد.

«ایرنا» خبرگزاری رسمی ایران روز سه‌شنبه سی و یکم تیر ماه با اعلام این خبر می‌گوید، بر اساس گزارش مسؤولان بهداشت و درمان این شهرستان حال عمومی اکثر روستاییان خوب توصیف شده و از درمانگاه مرخص شده‌اند اما تعداد انگشت شماری از آنان همچنان در درمانگاه شهر «قاضی» مرکز بخش مانه بستری‌اند.

بنابه این گزارش، اگرچه تاکنون مراکز درمانی و بهداشتی شهرستان «مانه و سملقان» علتی را برای این مسمومیت اعلام نکرده اند، اما روستاییان دلیل آن را استفاده از آب آشامیدنی اعلام کرده اند که به دلیل قطعی جریان آب، مدت زمان زیادی در لوله باقی مانده بود.

masmomiat

فرماندار شهرستان مانه و سملقان گفته است: هنوز علت مسمومیت روستاییان روستای قلعه خان این شهرستان مشخص نشده و آزمایش‌های لازم از بیماران انجام شده است.

«غلامرضا عوض زاده»، بامداد سه‌شنبه هرگونه گمانه‌زنی پیرامون مسمومیت ناشی از آب آشامیدنی را رد کرده و تا پیش از مشخص شدن نتایج این آزمایش‌ها، هر اظهارنظری را غیرکارشناسی خوانده است.

به گفته وی، نتایج آزمایش بر روی روستاییان مسموم دست کم تا روز چهارشنبه مشخص نمی‌شود و پس از آن در این زمینه می‌توان نظر داد.

شهرستان مانه و سملقانبه مرکزیت شهر آشخانه با جمعیتی ١٠۵ هزار نفری از وجود بیمارستان بی‌بهره است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,