Saturday, 18 July 2015
02 July 2020
شکایت دراویش زندانی

«قاضی صلواتی در دادگاه انتظامی قضات تبرئه»

2014 July 23

خبر / رادیو کوچه

 

در پی شکایت دراویش زندانی در سال ۹۱علیه قاضی صلواتی در دادسرای انتظامی قضات، مقامات این دادسرا پس از چندین ماه اطاله رسیدگی در یک نظریه انتظامی وقوع تخلف از سوی قاضی صلواتی را محرز نداسته و وی را تبرئه کردند.

وب‌سایت مجذوبان نور، که اخبار مربوط به دراویش گنابادی را پوشش می‌دهد، روز سه‌شنبه سی و یکم تیر ماه با اعلام این خبر گزارش داده است، قرار منع تعقیب قاضی صلواتی در حالی صادر شده که معاونت قضایی دادگاه انقلاب در گزارش ارسالی برای دادسرای انتظامی قضات، با تکیه بر گردشکار وزارت اطلاعات و کتمان حقیقت و تنظیم گزارش خلاف واقع سعی در قانونی جلوه دادن اقدامات قاضی صلواتی داشته است.

بنابه همین گزارش، دادستان انتظامی قضات نیز پس از برائت قاضی صلواتی، در خصوص تخلفات مامورین وزارت اطلاعات پرونده را در اختیار دادسرای ویژه کارکنان دولت قرار می‌دهد که شعبه دهم بازپرسی این دادسرا نیز تا کنون دوبار دراویش زندانی را احضار به دلیل الزام به استفاده از لباس فرم زندانیان و دستبند، در دادسرا حاضر نشدند.

salawati

در این گزارش همچنین آمده است، منع تعقیب انتظامی قاضی صلواتی در حالی صادر شده که بازداشت غیرقانونی دراویش زندانی، ممنوعیت ملاقات با تمامی وکلای انتخابی، عدم دسترسی وکلا به محتویات پرونده قضایی، دخالت غیرقانونی در امر درمان دراویش زندانی، تشکیل جلسه رسیدگی و صدور رای بدون حضور زندانیان و وکلای آن‌ها و عدم احضار وکلای پرونده جهت جلسه دادرسی تنها گوشه‌هایی از تخلفات و جرایم قاضی صلواتی در این پرونده است.

گفتنی است تاکنون دو شکایت از سوی وکلای زندانی دراویش علیه قاضی صلواتی به دادگاه انتظامی قضات تسلیم شد که شکایت اول به تبرئه این قاضی منجر و شکایت دوم نیز همچنان به نتیجه نرسیده است.

براساس این گزارش، قاضی صلواتی هفت تن از وکلای دراویش و مدیران سایت مجذوبان نور را بی‌آنکه در دادگاه شرکت کنند به بیش از ۶۰سال زندان محکوم کرد. وکلای دارویش معتقدند که در روند رسیدگی، قوانین و تشریفات آیین دادرسی رعایت نشده است و تخلفات آشکاری از سوی این قاضی صورت گرفته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,