Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در منطقه بادگاه ولایت غور

«کشته شدن نوعروس و داماد به همراه ١٢ نفر دیگر توسط طالبان»

2014 July 25

خبر / رادیو کوچه

 

مقام‌های محلی ولایت غور می‌گویند که افراد مربوط به گروه طالبان چهارده نفر به شمول یک نو عروس و داماد را در این ولایت به رگبار بسته‌اند.

وب‌سایت روزنامه «هشت صبح» افغانستان صبح روز جمعه بیست و پنجم ژوئیه با اعلام این خبر گزارش داده است، انور رحمتی والی غور، در گفت‌وگو با این روزنامه گفت که این افراد ساعت دوازده شب گذشته در منطقه «بادگاه» به رگبار بسته‌ شده‌اند.

«انور رحمتی» همچنین به شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌سی» گفته است که طالبان نیمه شب گذشته سه مینی‌بوس حامل مسافرانی را که از شهر چغچران، مرکز ولایت غور عازم کابل بودند در منطقه بادگاه در ۲۵ کیلومتری چغچران متوقف کردند.

به گفته او، طالبان مسافران را براساس اسناد هویتشان به دو گروه تقسیم و آن‌هایی را که منسوب به قوم «هزاره»بودند، جدا کردند، دستهای‌شان را بستند و گلوله باران کردند و بقیه را آزاد کردند.

afghan

والی غور گفته است که در این رویداد از یک خانواده چهار نفر به شمول عروس و داماد، مادر و خواهر عروس به قتل می‌رسند. انور رحمتی گفت که در حادثه تروریستی سه زن و یازده مرد به قتل می‌رسند که اکثر شان غیرنظامی بوده‌اند.

والی غور که از محل تشییع جنازه مقتولان صحبت می‌کرد، گفت که قربانیان این رویداد قبل از قتل شکنجه شده‌اند و آثار شکنجه در بدن آنها دیده می‌شود.

والی غور گفت که عاملان قتل این غیرنظامیان طالبان محلی هستند. او افزود که این گروه پیش از این به ولسوالی چارسده حمله کرده اما موفق نشده بودند که مرکز حکومتی را تصرف کنند.

به گفته این مقام دولتی، طالبان به تلافی ناکامی در فعالیت‌های چند روز اخیر خود در ولایت غور، خواستند که حضور خود را با قتل این مسافران نشان دهند.

گروه طالبان هنوز در این مورد اظهار نظر نکرده است. این گروه معمولن مسئولیت رویدادهایی را که منجر به قتل غیرنظامیان می‌شود، به عهده نمی‌گیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,