Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
شورای ملی ایران

«کارزار بین‌المللی برای آزادی آقای بروجردی از زندان ایران»

2014 July 25

گزارش / رادیو کوچه

 

نامه ریاست شورای ملی ایران به دبیرکل سازمان ملل، درباره آقای بروجردی، روحانی مدافع سکولاریسم.

تاریخ: بیست و چهارم جولای ٢٠١۴

به عالیجناب بانکی مون، دبیر کل محترم سازمان ملل،

موضوع: کارزار بین المللی برای آزادی آقای بروجردی از زندان ایران.

عالیجناب،

من نیز به هموطنانم می‌پیوندم، و از جامعه جهانی می‌خواهم تا از کارزار ما، برای آزادی فوری آیت‌اله بروجردی از زندان، حمایت کنند، آقای بروجردی یک روحانی کاملن مورد احترام است که برای مدت زیادی، مبلغ سکولاریسم از داخل زندان بوده است.

ما از شما می‌خواهیم که بدون درنگ، دخالت کنید، چرا که زندگی آقای بروجردی که از سال ٢٠٠۶در زندان به سر می‌برد، در خطر قرار دارد، و وضع جسمی او به دلیل شکنجه‌های جسمی و روحی و نبود خدمات درمانی، رو به وخامت گذاشته است.

ما مایلیم توجه جامعه جهانی را به رخدادهای اخیر بند روحانیت در زندان مخوف اوین جلب کنیم، جایی که آیت‌اله بروجری، زیر آخرین شکنجه‌های روحی قرار گرفته است. در اوایل جولای ٢٠١۴، بند ویژه روحانیت، به صورت عمدی، به آتش کشیده شد، و آیت‌اله بروجردی را تهدید به شکنجه کرده‌اند، مگر این‌که ایشان به صورت عمومی از مواضع خود در قبال رژیم ایران، ابراز پشیمانی کند و حکومت رژیم مذهبی را به رسمیت بشناسد، و از رهبر رژیم، عذر خواهی کند، و ارتباطش را با حامیان خود، قطع کند؛ از آن‌جایی که آیت‌اله بروجردی از پذیرش این شرایط سر باز زده است، ما به شدت نگران این اولتیماتوم، و تهدید به شکنجه و قتل ایشان هستیم.

1

ما از آزادی خواهان دنیا می‌خواهیم تا از رژیم ایران بخواهند که به اعلامیه جهانی حقوق بشر که کشور ایران، مدت بسیار زیادی است آن را امضا کرده، احترام بگذارند.

ایرانیان، با هر نگرش سیاسی که داشته باشند، وضعیت کنونی نقض حقوق بشر در کشور عزیزشان را غیر قابل قبول و هولناک می‌دانند.

ایرانیان با نگرش‌های سیاسی مختلف و جهان بینی‌های گوناگون، حقوق بشر را یک ارزش جهان شمول می‌دانند، و بر راه‌کاری خشونت پرهیز، برای آینده ایران، بر اساس اعلامیه جهانی حقوق بشر تاکید می‌ورزند.

از این رو است که شورای ملی ایران برای رسیدن به هدف نهایی یک انتخابات آزاد، منصفانه و شفاف در ایران، ایجاد شده است، این هدف مهم، در صورت حمایت جامعه جهانی از آزادی زندانیان سیاسی ایران، عملی خواهد بود.

از توجه شما به این مهم، صمیمانه سپاسگزارم.

با احترام

رضا پهلوی

رییس شورای ملی ایران.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,