Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
پس از یک آتش‌بس ١٢ ساعته

«گروه‌های فلسطینی و اسراییل با یک آتش‌بس ۲۴ساعته موافقت کردند»

2014 July 27

خبر / رادیو کوچه

 

بنابه گزارش رسانه‌های خبری از غزه حاکی، حماس و گروه‌های مسلح فلسطینی با یک آتش‌بس ۲۴ساعته موافقت کرده‌اند که از روز یک‌شنبه، بیست و هفتم ژوئیه، ساعت ۲ بعدازظهر به وقت محلی آغاز می‌شود.

این در حالی است که پیش از ظهر یک‌شنبه اسراییل اعلام کرد، در واکنش به راکت‌پرانی‌های بامداد یک‌شنبه حماس، حملات زمینی به غزه را از سر گرفته‌است، پس از این، گروه حماس اعلام کرد که با آتش‌بس «بشردوستانه» ۲۴ساعته موافقت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، «سامی ابو زهری»، سخن‌گوی گروه حماس در این باره گفته است: «در واکنش به مداخله سازمان ملل متحد و با در نظر گرفتن وضعیت مردم ما و فرارسیدن عید فطر جناح‌های مختلف مقاومت به این توافق رسیدند تا از یک آتش‌بس ۲۴ساعته بشردوستانه که از ساعت دو بعد از ظهر آغاز شود حمایت کنند.»

gaza

حماس و اسراییل شب گذشته بر سر آتش‌بس توافق کرده بودند. با این حال، در طول مدت زمان این آتش‌بس، اسراییل همچنان به عملیات تخریب تونل‌ها ادامه داد و گروه های فلسطینی هم چندین راکت به سوی اسراییل پرتاب کردند.

آتش بس ابتدا به مدت ۱۲ساعت در روز شنبه بیست و ششم ژوئیه اعلام شد و فلسطینی‌ها از این ۱۲ساعت برای تلاش در جمع آوری اجساد و تهیه آذوقه و تدارکات برای آوارگان فلسطینی استفاده کردند.

سپس سازمان ملل متحد خواستار تمدید زمان آتش بس برای ۲۴ساعت شد.

شمار کشته شدگان فلسطینی در غزه که اکثر آنها غیرنظامی‌ هستند دیروز از مرز ۱۰۰۰ نفر گذشت. در مقابل ۴۳ نیروی نظامی به همراه دو غیر نظامی اسراییلی از جمله یک عرب اسرائیلی و یک کارگر تایلندی کشته شده‌اند.

مطالب مرتبط

اعلام آتش‌بس دوازده ساعته میان اسراییل و حماس

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,