Saturday, 18 July 2015
27 September 2020
توسط عده‌ای از فعالین مدنی کردستان ایران

«اعتصاب غذای فعالین کرد در روز عید فطر برای حمایت از کوبانی»

2014 July 28

خبر / رادیو کوچه

 

جمعی از فعالین مستقل کردستان ایران می‌گویند در اعتراض به سکوت جهانی در مقابل جنایت‌های ضدبشری داعش در کوبانی( یکی از شهرهای کردستان سوریه) طی اقدامی خودجوش دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

«هیوا کردستانی» یکی از این فعالین کرد که دست به اعتصاب غذا زده است، روز دوشنبه بیست و هشتم ژوئیه در این رابطه به رادیو کوچه گفت: در روز عید فطر که جهان اسلام در جشن و شادی غوطه‌ور است،کوبانی در دریای از خون فرزندانش دست وپا می‌زند، لذا برای اعلام حمایت معنوی خود از مردم بی‌دفاع کردستان سوریه و محکومیت سکوت شرم‌آور دولت‌های جهان دست به این عمل زدیم .

koobani

این فعالین مدنی کردستان ایران طی بیانه‌ای اعلام کرده‌اند: جای بسی تاسف و تعجب است که مسلمانان و دولت‌های مطبوعشان در این مدت هیچ‌گونه واکنشی مبنی بر محکومیت اعمال ضدبشری داعش از خود نشان ندادەاند و این هم جای سئوال است و هم تاسف که چرا کشورهای مسلمان به حمایت از فلسطین بر می‌خیزند اما کشتار مردم بی‌دفاع کرد در اقیانوسی از سکوت گم می‌شود.

گروه اسلام‌گرای تندرو سنی دولت اسلامی عراق و شام «داعش» بعد از تصرف مناطق مغربی و مرکزی عراق و به دست آوردن حجم زیادی از سلاح‌های سبک و سنگین طی روزهای گذشته با حداکثر توان خویش از چند جبهه به کردستان سوریه هجوم برده است که در این میان دست به قتل‌عام مردم بی‌دفاع در کوبانی زده است.

هیوا کوردستانی (مولانایی)-هیوا غونچه گولان – شهرام میرزایی(کرماشانی) از جمله فعالینی هستند که در روز عید فطر به حمایت از مردم کوبانی دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , ,