Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
خبرهای ورزشی

«فیفا هم به دنبال قانون اجرای سقف قرارداد»

2014 July 29

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

فیفا هم به دنبال قانون اجرای سقف قرارداد

فیفا در حال بررسی قانونی است که باشگاه‌ها را از پرداخت ارقام نجومی به فوتبالیست‌ها منع می‌کند زیرا در همین خصوص «رئال‌مادرید» هفته‌ گذشته موفق شد با شصت و سه میلیون پوند «خامس رودیگس» را جذب کند.

به گزارش ایسنا، آنها پیش از این نیز توانسته بودند گرت بیل و کریستیانو رونالدو را با قیمت‌های سرسام‌آوری جذب کنند تا جمع خریدهای این سه بازیکن به دویست و بیست و شش میلیون پوند برسد که گران‌ترین خط حمله تاریخ فوتبال جهان است.

به نظر می‌رسد فیفا از خریدهای سرسام‌آور باشگاه‌های فوتبال جهان کلافه شده و در صدد ایجاد قانونی جدید برای بالا رفتن قیمت بازیکنان شده است؛ قانونی که به گفته «آلن نیکسون» قرار است به زودی اجرایی شود تا هر بازیکنی در فیفا دارای یک قیمت مشخص باشد و هیچ باشگاهی نتواند هر رقمی که خواست برای جذب این بازیکن بپردازد.

fifa

بر طبق قانون جدید که کارشناسان فیفا در حال بررسی آن هستند، هر بازیکن دارای قیمت خاصی است و باشگاه‌ها نمی‌توانند برای جذب این بازیکن رقمی بیش از حد برای او بپردازند. اتفاقی که مثلن در انگلیس برای «فرناندو تورس» رخ داد و چلسی برای جذب این بازیکن اسپانیایی رقم عجیب پنجاه میلیون پوند را پرداخت کرد.

اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای فوتبال جهان مهم‌ترین سازمانی است که از طرح جدید فیفا حمایت کرده و خواستار اجرایی شدن آن شده است. یکی از مسوولان این اتحادیه به «ساندی تایمز» گفت: این مشکل بزرگی است که باشگاه‌ها رقم‌های کلانی را برای جذب بازیکنان مورد نظرشان پرداخت می‌کنند تا دیگر باشگاه‌ها را از صحنه رقابت کنار بزنند. بر مبنای حقوق بازیکن، میزان زمان باقی مانده در قراردادش و دیگر ارزش‌های اقتصادی می‌توانیم برای هر بازیکن به یک جمع‌بندی برسیم.

مسیرهای جدید دور زدن سقف قرارداد و بودجه با متمم‌ها

ماجرا از این قرار است که برخی از بازیکنان قراردادی با تیم فوتبال باشگاه خود منعقد کرده‌اند که بی‌شباهت به قرارداد ترکمان‌چای نیست و به راحتی سقف قرارداد را دور زده‌اند، بدین شکل که متمم‌هایی در قرارداد اصلی این بازیکنان ذکر شده است.

به گزارش رادنیوز، به طور مثال می‌توان به یک ستاره لیگ‌برتری اشاره کرد که براساس اعلام باشگاهش برای لیگ چهاردهم یک میلیارد تومان قرارداد بسته است. این در حالی است که طبق اخبار واصله از منابع موثق، فرد مذکور بالای دو میلیارد تومان قرارداد بسته و یک میلیارد تومان فقط یک قرارداد ساده و صوری است.

tymorian

ماجرا از این قرار است که بازیکن مورد نظر قراردادی با باشگاه خود منعقد کرده که بی‌شباهت به قرارداد ترکمان‌چای نیست و به راحتی سقف قرارداد را دور زده است.

بدین شکل که متمم‌هایی در قرارداد اصلی این بازیکن ستاره ذکر شده است. اگر مثلن این بازیکن ١٠ بازی پشت‌سر هم انجام بدهد، مبلغ قابل توجهی می‌گیرد و هر گل یا پاس گل هم مبلغ خود را دارد.

گرفتن سهمیه آسیا، برد دربی، قهرمانی لیگ‌برتر یا جام حذفی نیز هر یک پاداشی نجومی دارد و خلاصه آن‌که جمع این پاداش‌ها رقم واقعی قرارداد را به بالای دو میلیارد تومان می‌رساند.

فدراسیون هندبال برای ٩ بازیکن ملی‌پوش حکم محرومیت صادر کرد

کمیته انضباطی فدراسیون هندبال، ٩ تن از بازیکنان و یکی از سرمربیان آنها را که در اردوی تیم‌ملی شرکت نکرده بودند، به مدت چند ماه از فعالیت در این رشته، محروم و مجازات‌های نقدی نیز برای آنان تعیین کرد.

به گزارش ایرنا، دومین جلسه کمیته انضباطی فدراسیون هندبال برای صدور رای نهایی بازیکنانی که در اردوی اخیر تیم‌ملی شرکت نکرده بودند، برگزار شد.

handbal

در این جلسه یکایک بازیکنان و مربیان تیم‌های ثامن‌الحجج سبزوار و مشهد و مدیر باشگاه ثامن‌الحجج به دفاع از خود پرداختند و در نهایت کمیته انضباطی با توجه به تمامی مستندات و شواهد موجود، رای خود را صادر کرد.

کمیته انضباطی فدراسیون هندبال در بیانیه‌ای که در پایان این نشست صادر کرد، با تاکید بر این‌که بازیکنان تیم‌های ورزشی باید مانند سرباز عمل کنند و تابع دستورات مدیریتی فدراسیون خود باشند، تصریح کرد: کمیته انضباطی فدراسیون و ریاست آن در صدد برخورد قهری با فرزندان خود نبوده و در چارچوب وظایف خود عمل می‌کند.

بر اساس این بیانیه، احکام صادر شده به صورت قطعی لازم‌الاجراست اما هر زمان که این افراد از عمل‌کرد خود اظهار ندامت کنند، فدراسیون در نقض یا کم کردن از زمان محرومیت آنها، مختار است.

 

 

 

 

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,