Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
جان کری طی بیانیه‌ای اعلام کرد

«ایالات متحده ۳۷٨ میلیون دلار کمک اضافی به سوریه اختصاص می‌دهد»

2014 August 01

گزارش / رادیو کوچه

 

جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد، این کشور ۳۷٨ میلیون دلار کمک اضافی برای سوریه اختصاص داده است.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

نزدیک به ۱۱میلیون سوری امروز در یکی از بدترین بحران‌های انسانی که تاریخ معاصر به یاد دارد برای زنده ماندن تلاش می‌کنند.

رژیم خشونت پیشه، دفاع‌ناپذیر و نامشروع اسد همچنان به تاکتیک‌های هولناک خود مبنی براین که «گرسنگی بکشید یا تسلیم شوید»علیه مردم سوریه ادامه می‌دهد. رژیم با ایجاد مانع در راه تحویل غذا، آب و دارو و فرو افکندن روزانه ده‌ها بمب بشکه‌ای بر روی شهر حلب و حومه آن، دست به کار قطع حیات نزدیک به نیم میلیون سوری در این شهر است. مردم سوریه در سراسر کشور به دست این خودکامه بی‌رحم قصابی می‌شوند.

jankeri.

دنیا باید با سرعت و قاطعیت به غیرنظامیان بی‌گناه که بار اصلی این جنگ وحشیانه را به دوش می‌کشند کمک‌های نجات بخش برساند. به همین دلیل است که ایالات متحده نزدیک به ۳۷٨ میلیون دلار به عنوان کمک اضافی در اختیار کسانی که در جنگ آسیب دیده‌اند قرار می‌دهد. ایالات متحده به تنهایی بزرگترین اهدا کننده کمک‌های انسان دوستانه در این بحران است و مجموع این کمک‌ها اکنون به بیش از۲/۴میلیارد دلار بالغ می‌شود. از این رقم کلی، نزدیک به ۴۳٨ میلیون دلار به پشتیبانی از کمک‌های آن سوی مرز از طریق سازمان‌های غیردولتی برای امداد رسانی به کودکان، زنان، مردانی که در نواحی خارج از کنترل رژیم به سر می‌برند اختصاص یافته است.

این امداد رسانی هم اکنون در حال آشکار کردن آثار خود در محل است. با کمک ما در حال حاضر چهار میلیون نفر از مردم سوریه غذا برای خوردن در اختیار دارند. بیش از۱/۹میلیون تن بیمار در بیش از ۳۰۰بیمارستان و درمانگاهی که در سرتاسر سوریه به حمایت ایالات متحده متکی هستند درمان شده‌اند. و کمک ما برای میلیون‌ها تن پناهنده در سرتاسر منطقه در کشورهایی مانند اردن، لبنان، ترکیه، عراق و مصر که بار میزبانی از هزاران پناهنده را بر دوش دارند، غذا و سرپناه و دارو و آب فراهم می‌سازد.

Mideast Jordan-Syrian-Refugees

ما از اجرای کامل قطعنامه ۲۱۶۵شورای امنیت سازمان ملل متحد که به اتفاق آراء تصویب شد پشتیبانی می‌کنیم. این قطعنامه به ارگان‌های وابسته به سازمان ملل متحد اجازه می‌دهد که کمک‌های نجات‌بخش را با گذشتن از مرز و وارد شدن به سوریه بدون نیاز به جلب رضایت رژیم به مردم برسانند. در اواخر هفته گذشته کامیون‌های حامل کمک‌های انسان دوستانه سازمان ملل متحد ورود به سوریه را آغاز کردند و ما چشم به راه انتقال کمک‌های بیش‌تری توسط سازمان ملل متحد در روزهای آینده هستیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,