شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
خبرهای ورزشی

«با مدال کشتی‌گیران پز می‌دهند اما جوایز برای فوتبالیست‌ها است»

۱۳۹۳ مرداد ۱۲

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

با مدال کشتی‌گیران پز می‌دهند اما جوایز برای فوتبالیست‌ها است

ملی‌پوش ۵٧ کیلوگرم کشتی آزاد ایران با انتقاد شدید از بی‌توجهی مسوولان ورزش ایران به وضعیت کشتی‌گیران می‌گوید: نمی‌دانم فوتبالیست‌ها چه کاری برای ورزش ایران کرده‌اند که تا این حد مورد توجه هستند.

«حسن رحیمی» در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت خود در اردوی تیم‌ملی کشتی آزاد برای حضور در مسابقه‌های جهانی ازبکستان و بازی‌های آسیایی اینچئون اظهار کرد: در حال حاضر در اردوی دوم تیم‌ملی حضور داریم و مشغول تمرین‌های استقامتی و پرفشار هستیم. به همین دلیل وضعیت آمادگی بدنی‌مان ایده‌آل نیست و به مرور زمان به مرز آمادگی می‌رسیم.

آزادکار ۵٧ کیلوی تیم‌ملی درباره شرایط اردو نیز خاطرنشان کرد: در مجموع وضعیت اردو از لحاظ امکانات و غذا خوب است اما آن‌طور که باید نیست. البته ما به سختی‌های بدتر از این هم عادت داریم.

hasanrahimi

وی با اشاره به مشکلات مالی آزادکاران تیم‌ملی گفت: متاسفانه در حال حاضر هیچ حقوقی در اردو دریافت نمی‌کنیم. دو سال است که از مسابقه‌های جهانی آمده‌ام اما تاکنون یک ریال هم نگرفته‌ام. حتا سکه‌های قهرمانی آسیا را نیز علا‌رغم قول مسوولان تاکنون نگرفته‌ایم. مگر ٢٠ یا ٣٠ سکه چه‌قدر می‌شود که آن را به ما نمی‌دهند. در حالی‌که ما دلمان به همین چیزها خوش است. متاسفانه مسوولان قول‌های زیادی می‌دهند اما کسی پای کار نیست. متاسفانه مشکل ورزش اول ایران فقط پول است. نه فدراسیون کشتی تا حدی پولدار است که بخواهد حقوق ما را بدهد و نه وزارت ورزش اهمیتی برای مشکلات ما قائل است. تیم ما قهرمان جهان شد و مسوولان زحمت کشیدند و تنها ۵ یا ١٠ سکه به کشتی‌گیران دادند. آیا واقعن این مقدار، ارزش دعوت کردن و دیدار با مسوولان را هم داشت؟

رحیمی با انتقاد شدید از توجه بیش از حد مسوولان به فوتبال تصریح کرد: واقعن نمی‌دانم فوتبالیست‌های ما چه کار خاصی کرده‌اند که این همه پاداش می‌گیرند. تیم‌ملی به جام‌جهانی رفت و در گروه خودش چهارم شد اما پول توجیبی برای گشت‌و‌گذار می‌گیرند، بعد که به ایران آمدند باز هم پول می‌گیرند. مسوولان همه‌جوره به فوتبالیست‌ها می‌رسند اما ورزش‌هایی مثل کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو که با مدال‌هایشان آبروی ورزش ایران را خریده‌اند همیشه مظلوم هستند و هر کسی راحت به ما بی‌احترامی می‌کند و حق ما را نمی‌دهند، بعد هم می‌گویند بضاعت‌مان در همین حد است. پس این همه بودجه کجا می‌رود و در چه رشته‌هایی خرج می‌شود؟

قهرمان سال ٢٠١٣ جهان افزود: ما حتا در تغذیه هم دچار مشکل هستیم و همیشه شرایط یکنواختی داریم. هرچند تغذیه ما از سال گذشته که برای مسابقه‌های جهانی برنج خالی می‌خوردیم بهتر شده است، در کل وضعیت خوبی نداریم. مسوولان فقط با مدال‌های ما پز می‌دهند و در مقابل، ما فقط باید مدال بیاوریم. وزیر ورزش در جلسه پس از مسابقه‌های جهانی گفت: «کشتی‌گیران ما با عشق روی تشک می‌روند و کشتی می‌گیرند. اگر به آنها توجه زیادی هم نشود آنها کار خودشان را می‌کنند و نتایج خوبی می‌گیرند» علت این است که خیال‌شان از نتیجه‌گیری ما راحت است و این از بدبختی ماست که هر چه‌قدر هم که به ما بی‌توجه بوده‌اند باز ما نتایج خوبی گرفته‌ایم و نتیجه آن، همین وضع بد کشتی‌گیران است.

نظام وظیفه تنها ٢ کارت فوتبالیست‌ها را جعلی می‌داند

رییس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی (ناجا) گفت که بررسی کارت‌های معافیت برخی از فوتبالیست‌ها ادامه دارد و بر اساس آخرین بررسی‌ها کارت معافیت دو ورزشکار معتبر نبوده است.

barancheshmeh

سردار «سیدحمید صدرالسادات» روز شنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: آخرین نتایج به دست آمده از بررسی کارت معافیت ورزشکاران در اطلاعیه‌ای امروز یا فردا از سوی ناجا منتشر می‌شود.

وی از ارایه توضیحات بیشتر در این زمینه خودداری کرد.

رییس سازمان تربیت‌بدنی نیروهای مسلح ایران هم پیش از این گفته بود که اگر تخلف مربوط به کارت معافیت جعلی ورزشکاران از داخل نظام وظیفه باشد، به طور حتم نیروی انتظامی با آن برخورد می‌کند.

سردار «مهرعلی باران‌چشمه» در مورد بررسی کارت‌های مساله‌دار معافیت فوتبالیست‌ها اظهار کرد: در مورد آن دسته از فوتبالیست‌های شاغل در لیگ‌برتر و لیگ دسته یک که خدمت نظام وظیفه را انجام داده‌اند، مشکلی وجود ندارد اما فوتبالیست‌هایی که کارت معافیت دارند، پرونده‌هایشان را در یک کمیته مورد بررسی قرار دادیم که تاکنون کارت معافیت دو نفر باطل شده است و این افراد باید به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,