Saturday, 18 July 2015
29 November 2023
در حالی که قطراتی از خون بر صورت داشت

«کشف پیکر بی‌جان سید جمال حسینی، سردبیر هرانا در ترکیه»

2014 August 06

خبر / رادیو کوچه

 

صبح روز سه‌شنبه چهاردهم مرداد ماه،پلیس ترکیه، پیکر «سید جمال حسینی» (اسفندیار بهارمس) سردبیر خبرگزاری هرانا و از مسئولان ارشد مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (HRA) را پشت میز کارش و در حالی یافت که ساعاتی پیش جان داده بود.

بنابه گزارشی که وب‌سایت هرانا منتشر کرده، صبح سه‌شنبه، چهاردهم مرداد ماه برابر با پنجم آگوست،پلیس ترکیه پیکر بی‌جان سید جمال حسینی (اسفندیار بهارمس) از مسولان ارشد این تشکل را در منزل وی، در پشت میز کارش و در حالی که قطراتی از خون بر صورت و برخی نقاط منزل وی دیده می‌شد، یافت.

jamalhasaini

بر اساس این گزارش‌، هنوز از علت مرگ این روزنامه‌نگار و فعال حقوق‌بشر اطلاعی در دست نیست اما پلیس ترکیه تحقیقات خود را درباره این موضوع آغاز کرده است.

در این گزارش آمده است، جمال حسینی ۳۴سال داشت و از بنیانگذاران مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و نیز مسئول هماهنگی این تشکل بود. وی نقش بسیار برجسته‌ای در پیدایش، رشد و تداوم فعالیت این تشکل در تمامی سال‌های فعالیت آن برعهده داشت.

هرانا در گزارش خود هم‌چنین آورده است، جمال حسینی که سال‌ها از عوارض شرایط تحمیلی به عنوان یک پناهنده سیاسی و کمبود رسیدگی و امکانات پزشکی در رنج بود هیچ‌گاه اجازه نداد مشکلات یادشده مانعی در مسیر فعالیت‌های انسان دوستانه و آرمان‌های والای او شود و در آخر نیز درحال نوشتن آخرین گزارش‌های خود و در حین کار جان خود را از دست داد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,