Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
خبرهای ورزشی

«دوپینگ یک آزادکار دیگر ایرانی هم مثبت اعلام شد»

2014 August 07

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دوپینگ یک آزادکار دیگر ایرانی هم مثبت اعلام شد

دوپینگ یک آزادکار ایران که در مسابقات انتخابی تیم‌ملی شرکت کرده بود، مثبت اعلام شد.

به گزارش تسنیم، دوپینگ «م – ض» آزادکار که در مسابقات انتخابی تیم‌ملی در قزوین شرکت کرده بود، مثبت اعلام شد تا بر این اساس وی به احتمال زیاد با محرومیت ٢ ساله مواجه شود.

1

این ورزشکار از ماده استروئید آنابولیک استفاده کرده و قرار است هفته آینده حکم قطعی محرومیت او اعلام شود.

خواهرزاده رضازاده در تیم‌ملی اعزامی به المپیک

شانزده ورزشکاری که ترکیب کاروان ایران را برای حضور در دومین دوره بازی‌های المپیک نوجوانان تشکیل می‌دهند، معرفی شدند. این ترکیب شامل چهارده ورزشکار پسر و دو ورزشکار دختر در قالب ٩ رشته است.

به گزارش مهر، در فاصله ١٠ روز مانده به آغاز دومین دوره بازی‌های المپیک نوجوانان در نانجینگ چین، ترکیب کاروان ایران برای شرکت در این دوره از بازی‌ها مشخص شد. کاروان ایران با مجموع شانزده ورزشکار شامل یک ورزشکار در چهار رشته شنا، جودو، تیراندازی و سوارکاری، سه ورزشکار در دو رشته تکواندو (دو سهمیه مردان و یک سهمیه زنان) و دو‌ومیدانی و دو ورزشکار در سه رشته والیبال، کشتی فرنگی و وزنه‌برداری در  این دوره بازی‌ها حضور خواهد داشت.

11

اسامی شانزده ورزشکار اعزامی ایران به المپیک نوجوانان نانجینگ به این شرح است:

تکواندو: مهدی اسحاقی، دانیال صالحی‌مهر، کیمیا علی‌زاده

دو‌ومیدانی: جواد شوریابی، آرین زرکانی، محمدرضا رحمانی

والیبال ساحلی: محمدرضا شبیری، کیوان صحنه

کشتی فرنگی: محمدرضا آقانیا، کرامت عبدولی

وزنه‌برداری: سعید رضازاده، رضا بیرواند

جودو: رامین صفویه

سوارکاری: سعید کلانتری

تیراندازی: نجمه خدمتی

شنا: راهام پیروانی

در بین اسامی ورزشکاران اعزامی به المپیک نانجینگ نام «سعید رضازاده» خواهرزاده رییس فدراسیون وزنه‌برداری هم دیده می‌شود.

علی‌اکبری وارد رقابت‌های داخل قفس می‌شود

فرنگی‌کار وزن ١٢٠ کیلوگرم ایران که در مسابقات قهرمانی جهان‌ سال ٢٠١٣ موفق به کسب مدال طلا شد، اما دوپینگ آن بعد از چند ماه برای دومین‌بار مثبت اعلام شد تا به صورت مادام‌العمر از رقابت روی تشک محروم شود.

amiraliakbari

به گزارش فرار، این قهرمان سابق کشتی برای دور نماندن از ورزش در اندیشه پرداختن به ورزش MMA است، البته این ورزش در ایران وجود ندارد و مجبور است برای پرداختن به آن به کشورهای دیگر برود که به گفته خودش احتمالن مقصدش برای وارد شدن به قفس ژاپن است. او اعلام کرد: هفته آینده تصمیم نهایی‌اش را در این‌باره می‌گیرد تا شاید در جدیدی در ورزش به روی او باز شود.

«امیر علی‌اکبری»، فرنگی‌کار سابق تیم‌ملی ایران درباره حضورش در یکی از کشورهای خارجی برای مبارزه در قفس گفت: با یک شرکت آمریکایی به توافق رسیده‌ام و اوایل هفته آینده وضعیتم کاملن برای حضور در این رقابت‌ها مشخص می‌شود. این رشته در ایران وجود ندارد به همین دلیل من که به MMA علاقه دارم، در ایران نمی‌توانم این ورزش را دنبال کنم.  مذاکراتمان تا حدود خوبی پیش رفته و امیدوارم بتوانم در این ورزش نیز موفق باشم.

وی هم‌چنین می‌افزاید: هم‌اکنون در تهران سالن بدن‌سازی اجاره کردم تا آمادگی‌ام را در سطح بالایی نگه دارم. دوست دارم به ورزش برگردم و این رشته را انتخاب کردم و احتمالن به ژاپن که یکی از مهدهای این رشته است، خواهم رفت. البته در هر کشوری که به مبارزه بپردازم با پرچم ایران در رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنم.  در هر صورت امیدوارم هر اتفاقی که رخ می‌دهد، مثبت باشد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


  1. غلام عسگری
    1

    من بعنوان یک ورزشکارقدیمی همواره اعتقاد داشته ودارم ورزش بدون اخلاق ورعایت معیارهای انسانی وقدم گذاشتن درراه پهلوانی اگرده ها مدال المپیک وجهانی واسیایی کسب کنی هیچ ارزشی ندارد اما من به یقین میگویم اززمانیکه اداره ورزش دررشته های مختلف به دست نااهلان افتاد ورنگ وبوی سیاسی بخود گرفت فرهنگ ان خدشه دارشد ومزید برعلت ان است که ورزشکاران ما با معانی ورزش حرفه ای اشنا نیستند وبرای بدست اوردن مبالغی دست به هرکاری میزنند .به امید فردای ازادی وپاکی همه عرصه های ورزشی وسیاسی واجتماعی واقتصادی وفرهنگسازی واگاهی بخشی درمیان جوانان ایرانزمین.موفق باشید