Saturday, 18 July 2015
25 October 2020
در دادسرای اوین

«تفهیم اتهام شاهین دادخواه به دلیل نگارش مقاله‌ای درباره داعش»

2014 August 07

خبر / رادیو کوچه

 

«شاهین دادخواه»، زندانی سیاسی بند۳۵۰ اوین، که ششم مرداد ماه پس از بازرسی وسایل شخصی، کتاب‌ها و دست نوشته‌هایش به سلول انفرادی بند ۲۰۹منتقل شده بود، صبح روز پنج‌شنبه شانزدهم مرداد با حضور در دادسرای اوین، بار دیگر تفهیم اتهام شد.

یکی از نزدیکان وی دراین باره به وب‌سایت «سحام نیوز» گفته است: «صبح امروز ماموران زندان اوین، ابتدا وی را برای تفهیم اتهام به دادسرای اوین برده و ضمن تفهیم اتهام تازه با صدور قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی، وی را به بند ۸زندان اوین منتقل کردند.»

وی در ادامه افزوده است: نگارش مقاله‌ای تحت عنوان «چرایی حرکت داعش از سوریه به سمت عراق» در تیرماه ۹۳، اتهام تازه شاهین دادخواه عنوان شده است. وی در آن مقاله به نقد عمل‌کرد افراطیون داخلی در ایجاد احساس «ایران هراسی در منطقه»، به شرح منافعی که آن‌ها از حضور نیروهای داعش در منطقه می‌برند، پرداخته است.

shahindadkhah

«شاهین دادخواه» عضو‌ تیم مذاکره کننده هسته‌ای در دولت موسوم به اصلاحات بود که در سال ۸۹ به اتهام جاسوسی بازداشت و در سال ۹۱ چند روز مانده به اتمام مدت محکومیت خویش متوجه شد که پرونده دیگری علیه وی به اتهام «اجتماع و تبانی علیه نظام» تشکیل و در یک دادگاه غیابی محکوم شده است.

دکتر شاهین دادخواه، مشاور سابق «حسن روحانى» در مجموع به هفت سال حبس تعزیرى و ۵سال حبس تعلیقى محکوم شده است.

مطالب مرتبط

برگزاری دادگاه شکایت شاهین دادخواه از دو مقام سابق وزارت اطلاعات

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,