Saturday, 18 July 2015
16 July 2020
سیمین بهبهانی در کما است

«اعلام زود هنگام مرگ سیمین بهبهانی از سوی وزارت خارجه آمریکا»

2014 August 08

خبر / رادیو کوچه

 

در شرایطی که سیمین بهبهانی شاعر ایرانی در بیمارستان بستری است، وزارت خارجه آمریکا درگذشت او را تسلیت گفت.

خانم بهبهانی در پی نارسایی ریوی و قلبی در بیمارستان بستری شد ولی برخی افراد و سایت‌ها درگذشت او را تسلیت گفتند که از مهم‌ترین آنها وزارت خارجه آمریکا بود.

این وزارت‌خانه در صفحه فیس‌بوک خود با انتشار تصویر و شعری از سیمین بهبهانی، درگذشت او را به «ملت ایران» تسلیت گفت.

همچنین آلن ایر، سخن‌گوی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا نیز نوشت: به مناسبت درگذشت سیمین بهبهانی به ملت داغدیده ایران تسلیت عرض می کنم؛ روح بلند بانوی غزل به آسمان پر کشید و این دنیا را در سوگ فرو برد.

Simin-Behbahani2

آلن ایر در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیس‌بوک نوشت: چند سال پیش سعادت یاری کرد که این شیر زن ایرانی را ملاقات کنم و با ایشان کمی صحبت کنم. از اصالت، تیزهوشی و مهربانی‌شان خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم. فقدان ایشان نه تنها برای اهل علم و فرهنگ ایرانی بلکه برای ادبا و اساتید کل دنیای ادبیات مصیبتی جبران ناپذیر است. و فراتر از اشعارش که فوق العاده و از مفاخر ادبیات ایران به شمار می‌رود، خود درایت‌شان، شخصیت‌شان و شجاعت‌شان وجه تمایز زندگی این ادیب سرشناس بود. نور به قبرش ببارد.

آقای ایر، اما پس از اطلاع از زنده بودن خانم بهبهانی نوشت: از شما که پست قبلی ام را تصحیح کردید خیلی ممنون هستم و خیلی پوزش می‌خواهم از انعکاس اخبار نادرست در مورد در گذشت سیمین بهبهانی، که خدا را شکر کماکان زنده است. همه ما دعاگوی بازگشت سریع بانوی غزل به سلامتی کامل هستیم.

در همین حال علی بهبهانی فرزند سیمین بهبهانی از انتشار خبرهای نادرست درباره وضعیت جسمی مادرش انتقاد کرد و گفت: مادرم همچنان در بخش آی سی یو تحت نظر پزشکان است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,