شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
27 August 2016
پس از مجوز باراک اوباما به نیروی هوایی

«جنگنده‌های آمریکا مواضع داعش را بمباران کردند»

۱۳۹۳ مرداد ۱۷

خبر / رادیو کوچه

 

پس از اجازه «باراک اوباما» برای حمله هوایی آن کشور به نیروهای داعش که در حال جنگ با نیروهای پیشمرگه کردستان در شمال عراق هستند ساعت ٢:۴٠ بعد از ظهر روز جمعه هشتم آگوست، چند فروند از هواپیماهای اف-١۶ ایالات متحده آمریکا برای حمایت از اقلیم کردستان و نیروهای پیشمرگ شروع به بمباران هوایی نیروهای دولت اسلامی شام و عراق کردند.

شبکه خبری «روداو» با اعلام این خبر به نقل ازسیروان بارزانی فرمانده محور گویر – مخمور در جنگ با داعش، گزارش داده است که به دنبال این بمباران‌های هوایی هواپیماهای آمریکایی، تعداد زیادی از نیروهای داعش کشته و چندین پایگاه آن‌ها منهدم شده است.

«روداو» به نقل از یک مقام بلند پایه حکومت اقلیم کردستان که نامی از وی برده نشده، گزارش داده است، که حملات هوایی آمریکا تا زمانی که نیروهای پیشمرگه بتوانند نیروهای داعش را از منطقه مجبور به عقب‌نشینی کنند، ادامه خواهد داشت.

f16,,

عکس تزیینی است

در همین رابطه «پنتاگون»، وزارت دفاع آمریکا، نیز اعلام کرده است که نیروی هوایی آمریکا به مواضع گروه دولت اسلامی در شمال عراق حمله کرده است.

پنتاگون در بیانیه‌ای که در این رابطه منتشر کرده آورده است، دو جت نیروی هوایی آمریکا بامداد امروز به وقت محلی مواضع این گروه در نزدیکی اربیل را بمباران کرده‌اند.

پنتاگون همچنین گفته است: «همان طور که رییس جمهوری آمریکا تصریح کرده است، ارتش ایالات متحده تا وقتی تهدیدی علیه تاسیسات و افراد ما وجود داشته باشد به اقدام مستقیم علیه داعش ادامه خواهد داد.»

«باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا، بامداد روز جمعه هشتم آگوست، به نیروی هوایی این کشور اجازه داد، تا علیه شبه‌نظامیان اسلام‌گرای تندرو داعش که در شمال عراق در حال جنگ با نیروهای پیشمرگ کردستان هستند، در صورت نیاز و برای جلوگیری از کشتار غیرنظامیان وارد عمل شوند.

مطالب مرتبط

اوباما اجازه حمله هوایی علیه داعش را صادر کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,