Saturday, 18 July 2015
16 July 2020
در محور مخمور

«دنیز فرات روزنامه‌نگار کرد بر اثر حملات داعش جان باخت»

2014 August 09

خبر / رادیو کوچه

 

در جریان حملات گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی شام و عراق، داعش به مخمور، «دنیز فرات» از فعالان رسانه کردی و روزنامه‌نگار جوان، که اخبار مربوط به درگیری‌های آن منطقه را پوشش می‌داد، بر اثر اصابت ترکش جان باخت.

خبرگزاری «فرات نیوز»، جمعه شب هشتم آگوست، گزارش داده است، در پی حمله داعش علیه کمپ پناهندگان مخمور،«دنیز فرات» روزنامه‌نگار کرد و گزارش‌گر این خبرگزاری بر اثر اصابت ترکش گلوله توپ،جان باخته است.

براساس این گزارش، «دنیز فرات» طی ٣ روز نبرد در مخمور برای پوشش اخبار آن منطقه و بازتاب آن در جبهه مقدم فعالیت می‌کرد.

در این گزارش آمده است، «دنیز فرات» برای رسانه‌های خبری «استرک تی‌وی»،«مَدنوچه»،«روناهی» و «خبرگزاری فرات» خبررسانی می‌کرد.

denizforat

خبرگزاری فرات حمله علیه روزنامه‌نگاران را بشدت محکوم کرد و گفت:«تحت هر شرایطی بایستی از فعالان عرصه مطبوعات و رسانه, دفاع شود».

خبرگزاری «فرات» افزوده استکه خانم«دنیز» یکی از منابع اصلی بود که اخبار مربوط به درگیری‌ها در مخمور را پوشش می‌داد.

در همین رابطه وب‌سایت «خندان» نیز ضمن اعلام کشته شدن این خبرنگار نوشته است، «دنیز فرات» در کمپ مخمور توسط گلوله نیروهای داعش کشته شده است.

«عگید توهلدان» یکی از گریلاهای مدافع خلق در این رابطه ضمن تایید خبر کشته شدن این خبرنگار گفته است «دنیز نایق» که با نام «دنیز فرات» شناخته می‌شد، اهل شهر «وان» در کردستان ترکیه بود که در حین پوشش خبری نبرد پیشمرگه‌های کرد با نیروهای داعش کشته شد.

«عگید توهلدان» همچنین گفته است که جنازه این خبرنگار به اربیل فرستاده خواهد شد تا از آنجا برای دفن به کوهستان قندیل منتقل شود.

پیش از این نیز، روزنامه‌نگار کرد «کامران نجم» روز پنج‌شنبه دوازدهم ژوئن در حین پوشش اخبار مربوط به درگیری میان نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان و گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی شام و عراق در اطراف کرکوک کشته شد.

مطالب مرتبط

خالق بوسه عشق اولین روزنامه‌نگار کشته شده جنگ با داعش

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,