Saturday, 18 July 2015
07 June 2023
محکومیت حمله اسراییل به غزه

«بیانیه همبستگی ملی جمهوری‌خوهان ایران در محکومیت سیاست اسراییل»

2014 August 09

گزارش / رادیو کوچه

 

همبستگی ملی جمهوری‌خواهان ایران با صدور بیانیه‌ای به محکومیت حمله اسراییل به غزه پرداخته است که نسخه‌ای از این بیانیه را جهت انتشار به رادیو کوچه ارسال کرده که متن کامل آن به شرح زیر است:

در جنگ رژیم اسراییل علیه فلسطین تا کنون بیش از ۱۶۰۰فلسطینی کشته و ۸۶۰۰ نفر کودک و زن زخمی و بیش از صد هزار فلسطینی آواره شده‌اند. رژیم اشغال‌گر اسراییل و دولت بنیامین نتانیاهو درحالی به حملات و کشتاری غیرانسانی خود در غزه ادامه می‌دهد که به گزارش پایگاه خبری اسراییل برکینگ، نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به طور میانگین از آغاز عملیات «صخره سخت» هر چهار دقیقه و نیم یک حمله هوایی به نواز غزه داشته است و حتا نسبت به مدارس و بیمارستان‌ها و مراکز توانبخشی نیز استثنا قایل نمی‌شود. مقامات و ارتش اسراییل به این جنایات نیز بسنده نکرده و اعلام داشته‌اند که بیست هزار سرباز ارتش اسراییل آماده انجام عملیات زمینی هستند و عملیات نظامی در غزه به این زودی پایان نخواهد گرفت و باید خود را آماده «حوادث بد‌تر» کنند! از طرف دیگر نهادهای تبلیغاتی اسراییل به تخریب اماکن مسکونی و تاسیسات غیر نظامی درغزه که یکی از متراکم‌ترین نقاط جمعیتی جهان است (جمعیتی بیش از ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در مساحت ۳۶۰ کیلومتر مربع) صفت «حملات تلافی جویانه» و «دفاع مشروع» می‌دهند آنان با این رفتار بی‌محابا عقل و وجدان بشریت را به سخره می‌گیرند

دولت اسراییل کشتار وحشیانه مردم غزه را که در اصل تلاشی آشکار برای نسل‌کشی خلق فلسطین است، در پوشش مبارزه با «تروریسم» ومبارزه با حماس به منظور حفظ «امنیت» اسراییل از «موشک پراکنی‌های حماس می‌پوشاند و بهانه جدیدش برای دور جدید حملات به غزه این است که گروه حماس راکت‌پراکنی را شروع کرده است، از اینرواسرائیل می‌بایست پاسخ دهد!

gaza_alnajar

اما برخلاف ادعای اسراییل کیست که نداند:

۱-اسرائیل روند مذاکرات را بی‌نتیجه گذاشت، همچنین با دستگیری پانصد نفر از اعضای حماس و ممانعت از پرداخت حقوق کارگران حماس که در غزه کار می‌کنند، و مخالفت با تشکیل حکومت واحد بین حماس و الفتح، زمینه ساز اغاز جنگ توسط اسرائیل بشمار می‌آیند.

۲- انهدام مدارس و بیمارستان‌ها و خانه غیر نظامیان ادعای کذب مبارزه با حماس را نشان می‌دهد ومحرز می‌سازد که استفاده اسرائیل از سلاح‌های مرگ‌بار علیه مردمی بی‌دفاع، نه جنگ و اختلاف با حماس بلکه برای پاک‌سازی فلسطینی‌ها در نوار غزه است.

۳-سیاست استعماری اسراییل بزرگ‌ترین تهدید امنیت و سرکوب مردم منطقه می‌باشد.

۴-نظام جمهوری اسلامی، آپارتاید اسرائیل، طالبان افغانستان، القاعده، بوکو حرام، حماس و داعش و رژیم آپارتاید اسرائیل و نیز نیروهای ارتجاعی که در سوریه و لیبی بجان یکدیگر افتاده‌اند بیان‌های گوناگون قدرت مداری در جامعه بسته‌اند و همه دارای یک محتوا ی مشترک هستند و اختلاف آن‌ها صوری است. هر چند در ظاهر به نظر می‌رسد اسرائیل و مصر وعربستان حول یک محور و در مقابل محور دوم متشکل ازگروههای حماس و جهاد اسلامی که مستظهر به حمایت مالی و نظامی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد، قرار گرفته‌اند اما در واقع امر ماهیت رژیم‌های اسرائیل و عربستان و مصر وایران و گروه‌های حامی یکی هستند که همه در غایت خود بطور یکسان علیه انسان و آزادی او عمل می‌کنند وموقعیت یکدیگر را ایجاب وحفظ می‌کنند.

همبستگی ملی جمهوریخوهان ایران اعتقاد دارد که وضعیت اسفبار کنونی در منطقه حاصل:

*سیاست امریکا و اروپا در خاورمیانه و حمایت بی‌چون و چرا آن‌ها از اسرائیل است.

*کوشش استعمار در جلوگیری از احقاق حقوق ملت فلسطین و ایجاد بدیل‌های مستقل و آزاد و متکی به جمهور مردم است.

*اتخاذ روشهای مبتنی بر اصالت قدرت و ایجاد ترس ووحشت در مردم منطقه است.

* وجود نظام‌های دست نشانده و فاسد در منطقه است.

gaza

 

* سلطه نیروهای نظامی از قبیل حماس و» حزب الله «که خود را قیم مردم فلسطین می‌دانند، اما خود در انواع فساد غوطه ورند و به مثابه ابزاری برای انحرافِ جهت مبارزات مردم فلسطین و عمل می‌کنند و توسط رژیم‌های وابسته منطقه منجمله رژیم استبدادی جمهوری اسلامی تغذیه و تسلیح می‌شوند. و قیم مابی آن‌ها منجر به عقیم شدن ملتی در دفاع مستقل خود از حقوق خود می‌گردد.

* اتلاف سرمایه‌های مادی و غیر مادی ملتهای منطقه در جهت تخریب و خشونت و برای امیال قدرت‌های جهانی به عوض صرف آن‌ها برای بهبود وضعیت مردم منطقه از جمله مردم فلسطین است.

* سوء استفاده از دین‌ها و مرامهایی است که می‌توانند ضامن حقوق وارزشهای انسانی واخلاقی و بیان آشتی و صلح باشند. اما از راه از خود بیگانه کردن وبه خدمت قدرت درآوردن آن ادیان و مرام‌ها آن‌ها را بیان قدرت و ابزار توجیه خشونت و فساد گردانده‌اند. خواه این دین یهودیت و یا مسیحیت و یا اسلام (سنی و شیعه) باشد و خواه مرام مارکسیسم، و خواه لیبرالیسم و نئو لیبرالیسم. چرا که هرگاه دین و مرام خود را با توقعات قدرت سازگاری کرد، جز به خدمت تخریب و خشونت گماشته نمی‌شود. وقتی یک خاخام یهودی فتوای نابودی غزه را با ۱ملیون و هشتصد هزار جمعیتش را صادر می‌کند، وقتی گروه داعش در بستر شوره زار فساد وخشونت قد علم می‌کند و پشت نقاب دین به کشتار هم کیشان می‌پردازد، وقتی بنام نئولیبرالیسم بر جنایات اسرائیل چشم پوشیده می‌شود، مجال و زمینه برای سلطه خشونت و بنیاد گرایی نیزفراهم می‌گردد.

همبستگی ملی جمهوریخواهان ایران جنایات دولت اسرائیل را محکوم کرده و از امر دفاع از حقوق ملت فلسطین توسط زنان و مردان حق طلب و آزادیخواه جهان اظهار خشنودی کرده و در کنار آنان برای دفاع از منزلت انسانی و حق برخورداری از صلح و امنیت و علیه نسل کشی مردم فلسطین قرار می‌گیرد.

همبستگی ملی جمهوریخوهان ایران دفاع مردم فلسطین و نیروهای آزادی بخش ومبارزه برای حفظ تمامیت فلسطین را حق مشروع این ملت می‌داند و از این حق دفاع و سیاست جنگ طلبی رژیم جمهوری اسلامی را که بر ضد حقوق ملی مردم فلسطین است را محکوم می‌کند.

همبستگی ملی جمهوریخوهان ایران

مرداد ماه ۹۳

اگوست ۲۰۱۴

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,