Saturday, 18 July 2015
30 March 2020
افشای استراتژی پنهان

«هدف از تولد دوباره داعش و تغییر تاکتیک و استراتژی آن»

2014 August 12

باریش جلال‌زاده / مقاله وارده / رادیو کوچه

 

داعش با زایش دوباره‌اش در عراق توانست بر روی موج نارضایتی سنی‌ها و همه ستمدیدگان از دیکتاتوری دولت نوری المالکی سوار شده و در کوتاه مدت توانست با خیانت ارتشیان و حزب بعث عراق تجهیزات بی‌شماری را به دست گیرد. اکثر قریب به اتفاق قبیله‌های سنی و همچنین معترضینی که کشور خود را در اشغال کامل ایران توسط مزدوران دولت نوری المالکی می‌دیدند، تصور این را داشتند که می‌توانند به اشغال ولایت فقیه پایان دهند. اما هدف داعش فرا‌تر از این‌ها بود. ناراضیان و بعثیون و قبیله‌های سنی ابزاری برای رسیدن به این اوج قدرت بودند تا بتوانند به اهداف ارتجاعی خود دست پیدا کنند

درست در زمانی که نیروهای داعش در ۴۰ کیلومتری بغداد بودند و خطر سقوط دولت نوری المالکی می‌رفت تا محقق بشود. داعش با تغییر مسیر عملیات و جنگ خود به سمت شمال و سوریه تمامی معادلات این جنگ را بر هم زد. علت واقعی این تغییر مسیر در چیست؟

daesh

به نظر من نیروهای داعش نه تنها با هم‌زاد و هم‌ذات خود در منطقه در شکل ارتجاع شیعه در قالب دولت‌های ارتجاعی نوری المالکی یا ولایت فقیه ایران مشکل خاصی و دشمنی ندارند بلکه هر کدام مکمل هم‌دیگرند. تغییر مسیر پیشروی داعش به مناطق کردنشین و قتل عام کردها و ایزدی‌ها و مسیحی‌ها و تصرف شهرهای بزرگ و کوچک نشان از افشای استراتژی پنهان تولد دوباره داعش بود.

این تغییر مسیر دقیقن در پی سازش با ایران و دولت عراق صورت گرفته است. داعش و نیروهای حامی وی در برپایی حکومت اسلامی و خلافت خود عراق را به دو پارچه می‌خواهند تقسیم کنند. هدایت داعش در همیاری و همگامی دولت عراق و ایران بر اساس سازش مابین آنان علیه دشمن مشترک صورت می‌گیرد.

اصلی‌ترین دشمن داعشیان هر دو طرف نهاد مردمی و شکل‌گیری آن در شمال کردستان سوریه بود این کرد‌ها در نتیجه جنگ داخلی در سوریه توانسته بودند نهادهای مردمی را به شکل عملی در دل شوراهای مردمی و حاکمیت آن تحقق بخشند. آنان توانسته بودند با حذف نهاد دولت در حاکمییت شورا‌ها به این امر جامعه عمل بپوشانند. این الگو زنگ خطر جدی برای دولت‌های ارتجاعی منطقه از جمله ترکیه عراق ایران و سوریه و سپس سایر مناطق از جمله عربستان و همه شیخ‌نشین‌های منطقه را به صدا در آورد.

shangal2

 

 

در روند جنبش برابری خواهی خلق کرد در عراق و مبارزه آنان در ایران و ترکیه این الگو مقبولیت و جذابییت ویژه‌ای را از طرف مردم کردکسب کرد. کرد اسیر در ۴کشور منطقه در اسارت نهادهای حزبی و سازمانی و حکومت اقلیمی اولین نهاد رهایی بخش را تجربه می‌کرد علت تنها ماندن مقاومت کوبانی و عدم حمایت احزاب و سازمان‌ها و حتی حکومت اقلیمی در یورش وحشیانه در ابتدای این حرکت، حس خطر از طرف آنان بود. خوش‌بختانه مقاومت قهرمانانه شورا‌ها و کمون توانست سد سانسور جهانی و کشوری را بشکند و در ارتباط با مردم کرد آن‌ها را به حمایت علنی و عملی و پیوستن‌شان به جبهه متحد فرا خواند.

هر یک از این نهاد‌ها و سازمان‌ها و احزاب در زیر فشار افکار عمومی مردمی مجبور گشتند عملن وارد جنگ بشوند روند کند ورود نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان و عقب نشینی‌های به قول آنان تاکتیکی و عدم دستور مقاومت از نهادهای رهبری و همچنین عدم شفاف بودن موضع‌گیری‌های پ.ک.ک و سایر احزاب در ابتدای این یورش وحشیانه داعش اثبات این ادعای من است. (لازم به ذکر است نیروهای کرد ترکیه در سازش با حکومت اردوغان به دستاوردهای این سازش دلخوش بودند و همچنین انتخابات پیش رو برای تعیین ریاست جمهوری مانع ازشرکت آنان در این مقاومت می‌گشت) خوشبختانه کوبانی و مقاومت قهرمانانه کموناردهای آن توانست با شکستن مرزهای جنسیتی و سپس مرزهای کشوری و قومیتی به مرزهای پرچمی اخزاب و سازمان‌ها نیز پایان بخشد.

peshmargah

اکنون با پیوستن گریلاهای متشکل از زن و مرد هر ۴کشور در جبهه مشترک متحدانه علیه داعش برای پیروزی در نبرد هستند.

این پیروزی بزرگی برای نهاد تفکر حاکمییت شوراهای مردمی است که همه مرتجعین منطقه از دولت‌های ارتجاعی منطقه و حهانی قصدنابودی آن را داشته و دارند. خوش‌بختانه نیروهای پیشمرگه زیادی از جانب سایر گروه‌ها و احزاب به این مبارزه می‌پیوندند که از نظر من این پیوند مبارکی است.

به باور من، حامیان اصلی داعش تمامی دولت‌های ارتجاعی حاکم در منطقه به علاوه دولت حاکم در اسراییل و نهادهای ارتجاع جهانی در قالب شرکت‌های مالی و نفتی چند ملیتی و تولید سلاح هستند. این نهاد‌ها حتا در هدایت سازمان‌های جهانی و دولت‌های جهانی (اروپایی و آمریکایی) را برای پیش‌برد اهداف‌شان تحت کنترل دارند. علت اصلی بی‌اعتنایی و عدم مداخله و موضع‌گیری‌شان در همین نکته نهفته است.

پروژه ایجاد حاکمیت اسلامی درست در سال ۱۹۷۹در ایران به دست این نیرو‌ها و با هماهنگی دولت‌های قدرت‌مند جهانی عملی شد. سپس توسط ولایت فقیه داعشی ایرانی در منطقه وسعت یافت. نیروهای حزب‌اله، حماس، القاعده، طالبان، النصر، سلفی‌ها و وهابیون و حتا ابوحرام و سازمان‌ها و احزاب این دست در جهان دقیقن بعد از پیروزی داعش ایرانی به تولید انبوه رسیدند.

ypj

هدف از ایجاد این پروژه عقب نگهداشته نگاه داشتن منطقه و اسارت ابدی مردمان ساکن بوده و هست تا منافع به دست آمده از غارت ثروت‌های این منطقه به سهولت انجام پذیرد. این کارگزاران ارتجاع جهانی در کسب امتیازات حاکمییت همیشه درگیر جنگ و حذف یک‌دیگر بوده و هستند. با گسترش جنگ و نابودی این مناطق ملیارد‌ها دلار مصارف لازم برای ابزار الات جنگ و همچنین مصالح لازم برای بازسازی بعد از ویرانی، می‌تواند بحران‌های ساختاری اقتصادی جهانی را منحرف کرده و تا حدودی از شدت آن بکاهد سخن آخر داعشیان منطقه با هر نقاب و در هر حاکمییت کشوری در منطقه صرفن برای نیاز به در آمدهای ملیاردی جهان سرمایه تولید و باز تولید گشته و می‌شوند. تنها راه نجات از این داعشیان اتحاد مبارزاتی خلق‌های اسیر منطقه علیه همه نهادهای ارتجاعی در قالب همه حاکمیت‌های دولتی منطقه است. با ساختن و حمایت بی‌دریغ و شعله‌ور کردن جنبش‌های برابری خواهی و آزادی‌خواهی در منطقه است که می‌توان به این سناریو ضدبشری و ضدانسانی که روزانه هزاران نفر بی‌گناه را به‌همراه منطقه به نیستی و نابودی می‌کشاند پایان داد.

بیشتر بخوانید

اپوزسیون چیست و اپوزسیون کیست

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۷ Comments


 1. اورمیه - فرزان
  1

  من نمیدانم این کردها چرا همش در توهم به سر میبرند. نویسنده این مطلب که فقط تکه های پان کوردی ارسال میکند سعی میکند آبروریزی مرگپیشه های کرد را در فرار و ول کردن مردم در مقابل داعش را ماستمالی کند. کردها امروز تقاص سالها ترور و کشتار و ناامنی بر علیه ملل همسایه را میدهند. چون برای اولین بار با گروهی مسلح و ارتشی غیر منظم روبرو شدند که به این شکل آبروریزی کردند و با التماس به آمریکا فعلا نجات پیدا کردند.


 2. سعید
  2

  ناسیونالیستهای افراطی کورد یا همان پانکوردها هم دست کمی از داعش ندارند و پاش که بیافته چند کشور رو به خون می کشند .


  1. دالتون
   3

   خیلی خوب که آدم از یه مسئله ای شناخت داشته باشه و حرف بزن.خوش بختانه اصلا واژه ای به نام پاکردیسم وجود نداشته واین واژه برای سرکوبی کردها به نحو دلخواه دولت های مختلف ابداع شده.اگه شک دارید به مصاحبه ی دکتر قاسملو در بی بی سی گوش بدید


 3. دالتون
  4

  دوست عزیزی که توی ارومیه با کردها مشکل داری اینجا داری بهشون جواب می دی اولا اینکه پیشمرگه های عراق بود که یه سریشون فرار کردن و کردهای سوریه و ترکیه تا باز پسگیری شهرها ایستادند.در ضمن پ ک ک سالهاست داره با ارتش مدرن ترکیه می جنگه و آزارش داده حالا چه خوب باشه چه بد کاری ندارم.پس توان رزمی بالایی داره که حتی ارتش بزرگی مثل ترکیه از پسش بر نیومده و رنج میبره از اون.مثلش هم فرماندهانی که داره.


 4. باریش جلال زاده
  5

  دوست عزیز من ترک اذربایجانی و زاده اهر و بزرگ شده و اسیر در تبریز بودم اما الان کوبانیم .در ضمن دوست عزیز قالبهای حزبی و سازمانی و محصور در رنگ پرچم نتوانسته اند و نه میتوانند مردم کرد و سایر مردم را ازاد کنند زمانی که خود اسیرند .تنها راه شکست داعش در مرگ تفکر داعش است در نهاد تفکر مبارز.با تفکر داعش گونه و مذهبی نمیتوان به جنگ داعشیان منطقه در ایران و عراق و سوریه رفت.به همه دوستان پیشنهاد میکنم برای درک و شناخت بخشی از توطئه جهانی از ساخت و هدایت داعش و سایر رنگ امیزیهای ان به لینک زیر مراجعه کنند .از سایت کوچه برای همه زحمات در ایجاد تریبون ازاد بینهایت سپاسگذارم.باریش جلال زاده نصیریان

 5. 6

  wh0cd3736217 cheap viagra

 6. 7

  wh0cd172269 augmentin buy ampicillin tadalafil buy tadalafil online furosemide flagyl zestoretic erythromycin