Saturday, 18 July 2015
16 July 2020
خبر ورزشی

«دو میلیارد از بدهی ١٣ میلیارد تومانی فدراسیون کشتی پرداخت شد»

2014 August 14

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

دو میلیارد از بدهی ١٣ میلیارد تومانی فدراسیون کشتی پرداخت شد

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به بدهی‌های انباشته شده این وزارت‌خانه از دوره‌های گذشته گفت: فدراسیون کشتی با بدهی سیزده میلیارد تومانی روبه‌رو است که تاکنون دو میلیارد تومان از آن پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، «محمود گودرزی» سه‌شنبه شب در نشست معاون اول رییس‌جمهوری با روسای فدراسیون‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی اینچئون گفت: از سال‌ها پیش تعهداتی گریبان ورزش را گرفته است و شاید تا پایان سال دو میلیارد تومان دیگر از این بدهی پرداخت شود.

وی تاکید کرد: روی‌کرد وزارت ورزش برای حضور در بازی‌های آسیایی ٢٠١۴ اینچئون کره جنوبی باید روی‌کردی جامع‌نگر باشد و از تمام ظرفیت‌های موجود به بهترین نحو بهره ببریم تا نتیجه‌ای در‌خور نام ایران به دست آوریم.

koshti

وزیر ورزش و جوانان در مورد حضور بانوان ایرانی در عرصه ورزش ایران خاطرنشان کرد: ما همواره از نیمی از پتانسیل ورزشی کشورمان به دلایل مختلف که بخشی از آنها شرعی، منطقی و به‌حق است، محروم هستیم که امیدوارم با دستور شخص رییس‌جمهوری برای ورود آسان‌تر بانوان به عرصه‌های ورزشی گشایشی حاصل شود.

وی با تشکر از حمایت‌های دولت یازدهم گفت: این دولت با محدودیت‌های مادی بسیاری رو‌به‌رو است که اجازه چانه‌زنی در خصوص ورزش را به ما نمی‌دهد اما هرگاه کمکی خواسته‌ایم، دریغ نشده است.

وزیر ورزش و جوانان به مشکلات فرا‌روی فدراسیون‌های ورزشی برای تامین هزینه‌های پیش‌رو اشاره کرد و گفت: اکثر فدراسیون‌ها با این مشکل مواجه هستند و ما هم نمی‌توانیم به تعهدات خود در قبال آنها جامه‌عمل بپوشانیم .

وی ادامه داد : بسیاری از فدراسیون‌ها با جذب حامیان مالی توانسته‌اند بخشی از مشکلات مالی خود را رفع کنند اما این مبالغ کفاف تمام هزینه‌ها را نمی‌دهد.

وزیر ورزش خاطرنشان کرد: اگر امسال را پشت سر بگذرانیم، امیدوار هستیم در سال بعد در امر بودجه این وزارت‌خانه گشایشی صورت بگیرد.

پیام جالب دبیرکل AFC به علی کریمی

دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا در پیامی نسبت به خداحافظی «علی کریمی» واکنش نشان داد.

به گزارش ایسنا، خداحافظی علی کریمی از دنیای فوتبال می‌تواند در کمتر از ٢۴ ساعت به تیتر یک وبسایت AFC تبدیل شود. خداحافظی یکی از بزرگترین بازیکنان قرن فوتبال قاره کهن، بهانه‌ای شد برای نامه‌نگاری هفته‌نامه تماشاگران امروز با مدیران کنفدراسیون فوتبال آسیا. «داتو آلکس سوسی»، دبیرکل AFC، بعد از گذشت دو روز، با جملاتی موضع کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره خداحافظی جادوگر فوتبال ایران را بیان کرد:

karimi

آن چیزی که علی کریمی برای فوتبال آسیا به ارمغان آورده، فوق‌العاده است. نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر آسیا و حتا فراتر از آن، درخشش او در زمین فوتبال مورد تحسین بسیاری قرار گرفت. درون زمین، او یک جادوگر بود و با شایستگی عنوان بهترین بازیکن سال ٢٠٠۴ آسیا را به‌دست آورد. با حضور موفقیت‌آمیزش در باشگاه‌های بزرگ اروپایی مثل بایرن‌مونیخ و شالکه ٠۴ او به جمع بازیکنان حرفه‌ای نخبه فوتبال آسیا که در خارج از این قاره بازی کرده‌اند، پیوست.

تیم‌ملی فوتبال ایران و هوادارانش همواره دلتنگ او خواهند بود، اما من مطمئن هستم کریمی بار دیگر و این‌بار در قامتی نو به فوتبال باز خواهد گشت و به خدماتش به فوتبال، ورزشی که به کمک آن توانست محبوب همگان در سرتاسر قاره آسیا شود، ادامه خواهد داد.

هدف استیلی سرمربی‌گری در پرسپولیس نیست

«حمید استیلی» در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر فولادخوزستان که روز چهارشنبه در محل سازمان لیگ برگزار شد، گفت: فردا با تیمی بازی داریم که قهرمان فصل پیش لیگ است و از کادر مدیریتی و بازیکنان خوبی استفاده می‌کند.

به گزارش مهر، وی با بیان این‌که فولاد هفته پیش پرسپولیس را شکست داد و ٣ امتیاز ارزشمند گرفت، افزود: تیم راه‌‍‌آهن هفته به هفته بهتر می‌شود و تمرینات خود را بر اساس بازی‌هایی که داریم، انجام می‌دهم. دنبال جوانگرایی در تیم راه‌آهن هستیم و شما می‌بینید اکثر بازیکنا‌ن‌مان زیر ٢٣ سال هستند.

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن در مورد بحث مالکیت این باشگاه اظهار کرد: با قوه قضائیه تعامل خوبی داشتیم و جا دارد از آقایان تورک و جعفری دولت‌آبادی تشکر کنم که در این مدت زحمات زیادی برای باشگاه‌ راه‌آهن کشیده‌اند.

وی در ادامه تاکید کرد: وضعیت مالکیت راه‌آهن تا اوایل هفته آینده مشخص می‌شود. درحال حاضر علاوه بر ما، 2 نفر دیگر هم خواهان خرید سهام باشگاه راه‌آهن هستند. البته رقم نسبت به گذشته بالاتر رفته اما اجازه بدهید در مورد آن صحبت نکنم ولی در زمان دیگری در خصوص این موضوع نکات لازم را بیان می‌کنم.

estili

استیلی در ادامه در مورد مشکلات این تیم در خط دفاع، یادآور شد: تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا مشکلات‌مان در خطوط مختلف برطرف شود.

در این زمان مدیر رسانه‌ای باشگاه راه‌آهن اعلام کرد روز شنبه از یکی دو روزنامه ورزشی که در این روزها مطالبی علیه باشگاه راه‌آهن منتشر کرده‌اند، شکایت خواهد شد.

وی به این موضوع که، برخی‌ها معتقدند خطاب «علی دایی» در برنامه ٩٠ به شما بوده که می‌خواهید پس از نتایج ضعیف پرسپولیس، سرمربی این تیم شوید؟ این‌گونه واکنش نشان داد: اصلن دنبال چنین پستی نبودم و بیان این نکته که می‌خواهم هدایت پرسپولیس را بر عهده بگیریم، درست نیست.

سرمربی تیم فوتبال راه‌آهن اضافه کرد: زمانی هم که عضو هیات‌مدیره این باشگاه بودم، در مورد من این صحبت‌ها مطرح شد اما همه دیدند که دنبال آن نبودم. حتا وقتی که به عنوان سرمربی در پرسپولیس فعالیت می‌کردم، وقتی با آن مشکلات از پرسپولیس جدا شدم، از هواداران خواستم از علی دایی حمایت کرده و این مربی را تنها نگذارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,