Saturday, 18 July 2015
29 November 2023
رییس کل دادگستری سیستان‌وبلوچستان

«جیش‌العدل در ربودن عضو تیم شمشیربازی ایران دخالتی ندارد»

2014 August 16

خبر / رادیو کوچه

 

رییس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان با تشریح آخرین وضعیت ربوده شدن، «حامد صداقتی» عضو تیم ملی شمشیر بازی ایران و دوست وی که وکیل دادگستری گفت: گروگان‌گیران گروگان‌های خود را از کشور خارج کردند.

«ابراهیم حمیدی» رییس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان روز شنبه بیست و پنجم مرداد ماه در گفت‌گو با خبرگزاری «مهر» گفته است: بررسی‌ها نشان می‌دهد انگیزه این گروگان‌گیری اخاذی است و اشرار برای رسیدن به درخواست‌های مالی خود دست به این کار زدند.

وی با رد هرگونه انگیزه سیاسی در این ماجرا و یا ارتکاب گروگان‌گیری از سوی جیش العدل گفته است: با کمک مسئولین استانی و ریش سفیدان در حال پیگیری ماجرا هستیم و امیدواریم به زودی بدون پرداخت پول گروگان‌ها را آزاد کنیم.

hamedsedaghati

رییس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان در خصوص انتشار خبری درباره درخواست پنج میلیاردی گروگان گیران اظهار داشت: زمانی که انگیزه گروگان‌گیری اخاذی باشد بحث مالی از یک ریال تا صد میلیارد تومان مطرح می‌شود. ما اجازه نمی‌دهیم اشرار با این اقدامات اقدام به اخاذی کنند.

حمیدی در خصوص محل نگهداری گروگان‌ها نیز گفته است: «گروگان‌گیران دو گروگان خود را به خارج از مرزهای ایران انتقال داده‌اند و ما به طور جدی پیگیر آزادی آنان هستیم.»

براساس این گزارش حامد صداقتی عضو تیم ملی شمشیربازی دهم اردیبهشت ماه امسال همراه دو تن از دوستانش در حال تردد در جاده‌ای در حوالی چابهار بودند که مورد حمله افراد مسلح ناشناس قرار گرفتند.

بنابه گزارش این خبرگزاری، افراد مسلح با تیراندازی به سوی خودروی آن‌ها یکی از دوستان «حامد صداقتی» را به قتل رسانده و این عضو تیم ملی شمشیربازی را همراه دوست دیگرش که وکیل دادگستری است، ربودند. چندی قبل گروگانگیران فیلمی از دو گروگان خود منتشر کردند که در این فیلم برای آزادی حامد صداقتی و دوستش درخواست پنج میلیارد تومان شده بود.

مطالب مرتبط

بررسی وضعیت شمشیرباز ملی‌پوش ربوده شده در مجلس

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,