Saturday, 18 July 2015
21 February 2020
از عشيره الشعيطات

«اعدام ۷۰۰عضو یک عشیره توسط داعش در سوریه»

2014 August 17

خبر / رادیو کوچه

 

بنابه اعلام گروه دیده بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در بریتانیا است، گروه دولت اسلامی عراق و شام طی دو هفته گذشته دست کم ۷۰۰عضو عشیره‌ای در شرق سوریه را اعدام کرده است.

خبرگزاری رویترز، روز یک‌شنبه هفدهم آگوست گزارش داده است، دیده بان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع شورشیان سوری اعلام کرده است که این ۷۰۰نفر از عشیره «الشعیطات» در مناطقی در استان دیرالزور در شرق سوریه بودند که شمار زیادی از آنها توسط گروه دولت اسلامی گردن زده شدند.

براساس اعلام این نهاد حقوق بشری که روز شنبه منتشر شده است، بیشتر اعدام شدگان غیر‌نظامی بودند.

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه، از زمان آغاز ناآرامی ها در سوریه در سه سال گذشته اطلاعات درباره قربانیان جنگ داخلی سوریه را جمع آوری کرده است.

daesh1

طبق این گزارش درگیری بین  گروه دولت اسلامی و عشیره «الشعیطات» که جمعیت آن در حدود ۷۰هزار نفر برآورد می‌شود ، در ماه ژوئیه آغاز شد. در این زمان گروه دولت اسلامی توانست دو میدان نفتی در این منطقه را تصرف کند.

رامی عبدالرحمان، مدیر دیده بان حقوق بشر ،‌به رویترز گفته است: کسانی که اعدام شده‌اند همگی از قبیله «الشعیطات» بودند. گروه دولت اسلامی آنها را پس از بازداشت، محاکمه و اعدام کرده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه گذشته به اتفاق آراء قطعنامه‌ای را علیه گروه دولت اسلامی و جبهه النصره  تصویب کرد و در آن خواستار انحلال این گروه‌های اسلام‌گرای افراطی شد.

روز شنبه همچنین منابع رسمی اقلیم کردستان اعلام کرده بودند که اعضای دولت خودخوانده اسلامی، «داعش»، ۸۰نفر از مردان اقلیت ایزدی در یک روستا را «قتل‌عام» کرده و زنان و دختران روستا را به خود با اسارت برده‌اند.

مطالب مرتبط

اسارت زنان و دختران ایزیدی پس از قتل‌عام مردان یک روستا

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,