Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
در منطقه مورموری شهرستان آبدانان

«در زمین لرزه ایلام ٩٧ نفر مصدوم شدند»

2014 August 18

خبر / رادیو کوچه

 

در پی زمین لرزه ۶.١ ریشتری صبح روز دوشنبه بیست و هفتم مرداد ماه، در منطقه مورموری از توابع شهرستان آبدانان تا کنون ٩٧ نفر مجروح شده‌اند.

حسین درخشان در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، با اعلام خبر وقوع زلزله‌ای به بزرگی ۶.١ ریشتر در اعماق درونی زمین در ساعت ٧:٠٢ صبح روز دوشنبه گفته است: این زمین لرزه در منطقه «مورموری»در مرز استان‌های ایلام، لرستان و خوزستان به وقوع پیوسته است.

وی ادامه داده است: با توجه به بزرگی حادثه بلافاصله با امدادگران استان‌های لرستان، کرمانشاه و خوزستان برای اعلام آمادگی تماس گرفته شد.

Earthquake-zelzeleh

به گفته سخن‌گوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران، در حال حاضر چهار تیم ارزیاب از استان ایلام به منطقه اعزام شده‌اند تا میزان خسارات مالی و جانی احتمالی را تخمین بزنند.

درخشان همچنین گفته است: بررسی اولیه نشان داد که تاکنون چهار نفر از اهالی مورموری بر اثر وقوع این زمین لرزه دچار مصدومیت و به بیمارستان منتقل شده‌اند.

وی با بیان این‌که ارتباطات تلفنی بخشی از این منطقه قطع شده، افزوده است: در حال حاضر تیم‌های ارزیاب در حال بررسی مناطق مسکونی این شهر و روستاها هستند.

براساس این گزارش، مختصات این زمین لرزه که در عمق ١٠.٢ کیلومتری زمین رخ داد ٣٣٢.٧٠٣ عرض جغرافیایی و ۴٧.۶٩۵ طول جغرافیایی ثبت شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,