Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
خبرهای ورزشی

«جوان اول فوتبال ایران پیرمرد از آب درآمد»

2014 August 19

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

جوان اول فوتبال ایران پیرمرد از آب درآمد

«حسین کعبی» در جام‌جهانی ۲۰۰۶ در لیست چهل بازیکن جوان جام قرار گرفت. شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چه‌طور بازیکنی با آن سطح تکنیکی، ۸ سال بعد نه در تیم‌ملی جا دارد و نه در لیگ‌برتر. پاسخ را خود او می‌دهد. کعبی در حالی در جام‌جهانی ۲۰۰۶ در جمع بایکنان برتر ۲۱ ساله قرار داشت که در آن ‌زمان حداقل ۳۲ سال سن داشت.

به گزارش تابناک، بعد از درگیری لفظی «جواد نکونام» و «امیر قلعه‌نویی» در یکی دو هفته گذشته حسین کعبی بازیکن پیشین تیم‌ملی فوتبال ایران هم در این روزها به جمع مخالفان ژنرال استقلالی‌ها پیوسته است. اما درگیری لفظی ایجاد شده میان کعبی و یکی از مسوولان باشگاه استقلال اهواز جریان این جنجال را از انتقاد به امیر قلعه‌نویی به یک ماجرای عجیب‌تر و بزرگ‌تر کشاند. جایی که حسین کعبی در خلال حرف‌هایش به‌ زعم خودش با شهامت اعلام کرد که همیشه دو شناسنامه داشته و سن واقعی‌اش چهل سال است.

در فهرست نامزدهای کسب عنوان برترین بازیکن جوان جام‌جهانی ‪۲۰۰۶آلمان نام سه بازیکن انگلیسی دیده می‌شود. به گزارش رویترز، «وین رونی»، «تئو والکات» و «آرون لنون» بازیکنان جوان انگلیسی هستند که در فهرست فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) قرار دارند. فیفا فهرست‪۴۰بازیکن از‪۲۱کشور را برای کسب عنوان برترین بازیکن جوان جام‌جهانی اعلام کرده است. سن این بازیکنان در روز اول ژانویه سال جاری میلادی زیر ٢١ سال قرار بوده است.

hosainkabi

این سه بازیکن انگلیسی رقابت سختی را با «لیونل مسی» آرژانتینی، «کریسیتانو رونالدو» پرتغالی و «لوکاس پودولسکی» آلمانی برای تصاحب برترین بازیکن جوان جام‌جهانی خواهند داشت.

حسین کعبی ملی‌پوش ایرانی تیم فولاد خوزستان نیز به هم‌راه ‪۵بازیکن جوان آسیایی در فهرست ‪۴۰ نفره فیفا قرار دارد.

ماجرا به زمانی بر می‌گردد که در جریان درگیری لفظی کعبی با «امیر قلعه‌نویی»، «علی‌پور کیایی»، قائم‌مقام باشگاه استقلال خوزستان در حرف‌هایی علیه کعبی گفت: بهتر است کعبی با ٣۵ سال سن از فوتبال خداحافظی کند و به فکر مصاحبه‌های بی‌مورد نباشد. او به برادران و خانواده خودش هم رحم نمی‌کند چه برسد به باشگاه‌هایی که در آن بازی کرده!

همین حرف‌ها هم پسر اهوازی که کمتر از یک دهه پیش عنوان جوان اول فوتبال ایران را یدک می‌کشید را برآشفت تا در گفت‌وگو با سایت ورزش سه بگوید: ٣۵ سال نه، من ۴٠ سالم است. هم‌سن «سهراب بختیاری‌زاده» هستم. تازه دو تا شناسنامه هم دارم. من مرد هستم و هیچ‌وقت دروغ نمی‌گویم. به خاطر تیم‌ملی نوجوانان شناسنامه دیگری دارم. من مثل مردها می‌گویم که دو تا شناسنامه دارم. افتخار می‌کنم که برای تیم‌ملی و بازی برای نوجوانان این کار را کردم.

حرف‌هایی که اگرچه به زعم کعبی نشان از شجاعت دارد و با چاشنی وطن‌پرستی هم گفته شده اما همه می‌دانیم که کاملن معنی معکوس و منزجر‌کننده‌ای دارد. گویا حالا باید میان «گیت»های مختلفی که این روزها در فوتبال‌مان به‌راه افتاده «صغرسن‌گیت» را هم اضافه کنیم. اتفاقی که اگر ابعاد بین‌المللی پیدا کند شاید حتا با اعتبار فوتبال ما هم بازی شود. بازیکنی که در جام‌جهانی ۲۰۰۶، ۲۱ ساله تلقی می‌شده و حتا توجه مسوولان فیفا را هم نه با لگدش به صورت فیگو که با بازی‌های خوبش در سن پایین به خود جلب کرده حالا می‌گوید که که در آن سال یازده‌ سال بزرگ‌تر از سند شناسنامه‌ای‌اش بوده و این یعنی این‌که مسوولان فیفا یک بازیکن ۳۲ ساله در لیست بازیکنان جوان جام‌جهانی جای داده‌اند. دیگر به ابعادی که ممکن است دامن‌گیر نتایج تیم‌های ملی رده سنی پایه ما شود نمی‌پردازیم که این رشته سری دراز دارد.

هفت روز و شب غذای بوکسورهای نوجوان جگر مرغ بود

رقابت‌های بوکس نوجوانان کشور در حالی به میزبانی شهر بانه در حال برگزاری است که تمامی تیم‌ها از نبود شرایط مناسب تغذیه و اسکان به شدت اعتراض دارند.

به گزارش ایلنا، فدراسیون‌ بوکس در اقدامی عجیب، میزبانی مسابقات‌ بوکس نوجوانان ایران را به شهر بانه در استان کردستان محول کرد، آن هم در شرایطی که سایر استان‌ها، امکانات بهتری برای برگزاری این رقابت‌ها داشتند.

box

«جلال شاملو» مربی توابع تهران در خصوص وضعیت نامناسب اقامت و تغذیه تیم‌های حاضر در مسابقات نوجوانان به خبرنگار ایلنا گفت: در این یک هفته‌ای که در بانه حضور داریم، بدترین شرایط تغذیه و اسکان را داشته‌ایم؛ نه غذای خوبی در اختیار تیم‌ها قرار داشته و نه محل اقامت مناسبی داریم.

وی افزود: غذای ما جگر سفید و سنگندان‌مرغ است. ما حتا آب هم برای خوردن نداریم. از سوی دیگر شب‌ها در پادگان می‌خوابیم و در مجموع، وضعیت میزبانی مسابقات افتضاح است.

شاملو ادامه داد: چون محل‌ اقامت ورزشکاران پادگان است، در هر اتاق ٣٠ نفر می‌خوابند. هم‌چنین حمام درست و حسابی نیز در اختیار ما نیست و حتا برخی اوقات آب هم قطع می‌شود.

وی در مورد شرایط تیمش در این دوره از مسابقات اظهار داشت: تا امروز ۴ برنز تیم ما قطعی شده که امیدواریم در روز پایانی بازی‌ها، بتوانیم نتیجه‌ای شایسته برای بوکس توابع تهران کسب کنیم.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,