شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
27 August 2016
با حکم حسن روحانی

«محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم، ایران شد»

۱۳۹۳ مرداد ۲۹

خبر / رادیو کوچه

 

پس از برکناری «رضا فرجی دانا» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران توسط مجلس شورای اسلامی، «حسن روحانی» رییس جمهوری این کشور در حکمی «محمدعلی نجفی» را به عنوان سرپرست وزارت علوم منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز چهارشنبه بیست و نهم مرداد ماه، و پس از برکناری فرجی دانا، در احکام جداگانه‌ای «محمدعلی نجفی» را به عنوان سرپرست وزارت علوم و فرجی دانا را به عنوان مشاور رییس جمهوری در امور علمی و آموزشی منصوب کرد.

در حکم انتصاب آقای «نجفی» توسط رییس جمهوری ایران، که یایگاه ریاست جمهوری آن را منتشر کرده، آمده است:

najafi

«با تشکر فراوان از زحمات جناب آقای دکتر فرجی دانا در دوران مسئولیتشان به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، براساس اصل ١٣۵ قانون اساسی و نظر به مراتب تعهد و سوابق علمی و مدیریتی جناب‌عالی به موجب این حکم، شما را به سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برمی گزینم.

امید است با توفیقات الهی و تلاش همه همکاران آن وزارت، اعضای هیات‌های علمی و دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی سراسر کشور، در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.»

«رضا فرجی دانا» وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایران، روز چهارشنبه بیست و نهم مرداد ماه، در جریان بررسی طرح استیضاح با ١١٠ رای مخالف ، ١۴۵رای موافق و ١۵رای ممتنع از مجموع ٢٧٠ رای از وزارت علوم برکنار شد.

مطالب مرتبط

مجلس ایران وزیر علوم دولت روحانی را برکنار کرد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. بهرام
    1

    آهای دلواپسان ابو بریزید اونجا که سوخته (شعار مموتی) بهتر از فرجی دانا سر پرست شده ادامه دهنده راه جناب فرجی دانا. تا کور شود هر آنکه نتواند دید…،،،!!!!