Saturday, 18 July 2015
03 December 2021
از سوی سخن‌گوی وزارت خارجه ایران

«ایران شرط لغو تحریم‌ها در ازای همکاری در عراق را تکذیب کرد»

2014 August 22

خبر / رادیو کوچه

 

مرضیه افخم سخن‌گوی وزارت وزارت خارجه ایران اظهارات منتسب به محمدجواد ظریف وزیر خارجه این کشور مبنی به همکاری ایران و آمریکا در عراق در ازای رفع تحریم‌ها را رد کرد.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، روز جمعه سی و یکم مرداد ماه در این رابطه گزارش داده، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه گفته است: اخبار منتشره به نقل از وزیر امور خارجه در برخی خبرگزاری‌ها مبنی بر همکاری ایران با آمریکا در عراق در ازای رفع تحریم‌های ایران در شورای امنیت، صحیح نیست و چنین موضوعی طرح نشده است و اخبار منتشره در این زمینه بی‌اساس است.

afkham.

پیش از این برخی خبرگزاری‌های ایران از جمله «ایرنا»و «مهر»، به نقل از محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، نوشته بودند که «گروه ۱+۵هنوز قطعنامه‌ای برای لغو تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران تصویب نکرده است. اگر ما توافق کنیم که یک سری کارها در عراق انجام دهیم، طرف مقابل در مذاکرات نیز باید کارهایی در مقابل آن انجام دهد».

در هفته‌های اخیر و به دنبال تصرف قسمت‌های عمده‌ای از خاک عراق توسط گروه دولت اسلامی، موسوم به داعش، گزارش‌هایی درباره احتمال همکاری ایران، آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با این گروه منتشر شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,