شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
فساد در دانشگاه‌ و مدارک علمی

«تاکید روحانی بر ادامه مبارزه با فساد در بورس‌های غیرقانونی»

۱۳۹۳ شهریور ۰۱

خبر / رادیو کوچه

 

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، روز شنبه اول شهریور ماه در محل دفن آیت‌اله خمینی، با تاکید بر «ادامه مبارزه دولت با فساد در زمینه بورس‌های غیر قانونی» و اشاره به استیضاح و عزل رضا فرجی دانا هشدار داد که «با تغییر یک نفر، مسیر دولت عوض نمی‌شود».

حسن روحانی که همراه با اعضای هیات دولت، در این محل حاضر شده بود، تاکید کرد: «مبارزه با فساد از جمله برنامه‌های مورد تاکید دولت در ادامه مسیر خود خواهد بود.»

رییس جمهوری ایران با بیان این‌که، مبارزه با فساد از جمله برنامه‌های مورد تاکید دولت در ادامه مسیر خود خواهد بود گفت: به طور کلی دولت در زمینه مبارزه با فساد از جمله فساد در دانشگاه‌ و مدارک علمی و مبارزه با فساد در زمینه بورسیه‌ها جدی خواهد بود و این مسیر را ادامه خواهد داد.

rohani

روحانی در بخشی دیگر از سخنان خود با پدر دولت مدرن اسلامی نامیدن، آیت‌اله خمینی گفت: امام نه تنها دولت اسلامی را تشکیل داد، بلکه به این دولت قدرت لازم برای اداره کشور و توان لازم برای مقابله با قدرت‌ها و استکبار جهانی داد.

مجلس ایران روز چهارشنبه، بیست و نهم مرداد ماه، آقای فرجی‌ دانا را با رای عدم اعتماد خود از وزارت علوم برکنار کرد، که به اعتقاد برخی نزدیکان دولت و نمایندگان مجلس، پیگیری موضوع بورس‌های غیرقانونی دانشگاهی که در دولت قبلی به وابستگان اعضا و نزدیکان دولت سابق و تعدادی از نمایندگان مجلس اهدا شده، دلیل اصلی و پشت پرده استیضاح رضا فرجی‌ دانا بوده است.

حسن روحانی پس از برکناری آقای فرجی دانا، محمدعلی نجفی، را که در ابتدای تشکیل دولت روحانی به عنوان وزیر علوم به مجلس معرفی و رای نیاورده بود، به سرپرستی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب کرد.

مطالب مرتبط

محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم، ایران شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,