Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
خبرهای ورزشی

«هدف‌گذاری کفاشیان و کی‌روش، کلاه‌برداری از ایران است»

2014 August 24

خبر / رادیو کوچه

 

هدف‌گذاری کفاشیان و کی‌روش، کلاه‌برداری از ایران است

رییس اسبق فدراسیون فوتبال معتقد است که هدف‌گذاری برای صعود به جام‌جهانی ٢٠١٨ کلاه‌برداری است، چون رسیدن به جام‌جهانی دیگر نباید تنها هدف فوتبال ایران باشد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

به گزارش ایسنا، «امیر عابدینی» همیشه به صراحت‌کلام و رک‌گویی معروف بوده است. این خصلت او گاهی برایش دردسرساز شده ولی اغلب جریان‌هایی را در فوتبال ایران به راه انداخته است. او در جدیدترین اظهارنظرش، پیکان انتقاد را به سمت فدراسیون فوتبال و قرارداد جدید با «کارلوس کی‌روش» نشانه گرفته است.

عابدینی ابتدا با اشاره به اظهارات «علی کفاشیان» و «کارلوس کی‌روش» مبنی بر این که هدف اصلی فوتبال ایران صعود به جام‌جهانی ٢٠١٨ است، گفت: من ضمانت می‌کنم که با مربی ایرانی به جام‌جهانی ٢٠١٨ صعود می‌کنیم و پای این ضمانت را همه مربیان ایرانی امضا می‌کنند.

وی در ادامه، این اظهارات را نوعی کلاه‌برداری دانست و گفت: هدف این است که به جام‌جهانی برویم؟ مگر قرار است دیگر نرویم؟ این حرف‌ها کلاه‌برداری و مردم‌فریبی است. نمی‌دانم چرا کفاشیان این کارها را می‌کند.

kafashian-kirosh

رییس اسبق فدراسیون فوتبال در ادامه صحبت‌هایش گفت: فوتبال ایران این همه دشمن دارد و آن‌وقت کفاشیان به جای آن‌که با این دشمنان بجنگد، خودش به دشمن فوتبال تبدیل شده است. باید با دشمنان فوتبال جنگید نه این که شمشیر به دست‌شان داد.

عابدینی در ادامه گفت: کی‌روش گفته که هدفش صعود ایران به جام‌جهانی ٢٠١٨ است. حالا از او بخواهند که پرداخت ٧۵ درصد مبلغ قراردادش را منوط به تحقق این هدف کند، آیا حاضر است؟

مدیرعامل اسبق باشگاه‌های پرسپولیس و داماش هم‌چنین گفت: نسل فوتبال ایران در حال جوان شدن است. تا جام‌جهانی ٢٠١٨ هم چهار سال فرصت داریم. در فوتبال ایران پدیده می‌جوشد. آیا درست است که با این توصیف بگوییم که چهار سال بعد به جام‌جهانی نمی‌رویم؟ آیا وقتی همه دنیا پیشرفت می‌کنند ما عقب‌گرد می‌کنیم؟

عابدینی در ادامه اظهار کرد: کی‌روش و کفاشیان در حرفهایشان از جام ملت‌ها با اولویت حرفی نزده‌اند. این بدترین کاری است که می‌شود کرد. آنها دیده‌اند که سی و چند سال است که در آسیا قهرمان نشده‌ایم و حرفش را نمی‌زنند. ما لیاقت داریم که در جام ملت‌ها قهرمان شویم.

وی افزود: اگر کی‌روش در قراردادش تعهد می‌کرد و برنامه می‌داد که تیم امید را به المپیک ببرد، تیم‌ملی را به فینال جام ملت‌های آسیا برساند و در جام‌جهانی ٢٠١٨ هم از گروه بالا ببرد، دستش را هم می‌بوسیدم. توقع ما از کی‌روش این بود که حداقل به شعور مردم ایران احترام بگذارد و آنها را مردم با‌شعور و با‌بینش بداند.

خواهرزاده حسین رضازاده در المپیک وزنه‌برداری چهارم شد

«سعید رضازاده» در مسابقات وزنه‌برداری بازی‌های المپیک نوجوانان در نانجینگ چین چهارم شد.

به گزارش مهر، مسابقات دسته ٨۵+ کیلوگرم وزنه‌برداری بازی‌های المپیک نوجوانان ۲۰۱۴ نانجینگ برگزار شد که در حرکت یک‌ضرب سعید رضازاده به نمایندگی از ایران روی تخته رفت و به ترتیب وزنه‌های ۱۳۵، ۱۳۷ و ۱۴۰ را بالای سر برد تا در این حرکت بعد از وزنه‌برداران ارمنستان، صربستان و فرانسه چهارم شود.

rezazadeh2

«سیمون مارتیروسیان» از ارمنستان با وزنه ۱۷۰ کیلوگرم، «تاماس کجوکی» از صربستان با وزنه ۱۵۰ کیلو‌گرم و «آنتونی کولت» از فرانسه با وزنه ۱۴۲ کیلوگرم در یک‌ضرب اول تا سوم شدند.

در حرکت دو‌ضرب رضازاده ابتدا وزنه ۱۸۰ کیلوگرم را مهار کرد. وی در حرکت دوم خود وزنه ۱۸۳ را بالای سر برد و برای قرار گرفتن روی سکوی سوم باید وزنه ۱۸۷ را در حرکت سوم مهار می‌کرد که نتوانست و با مجموع ۳۲۳ کیلوگرم در کل چهارم شد.

وزنه‌بردار فرانسه وزنه ۱۸۱ کیلوگرم را یک‌بار اوت کرد و بار دوم بالای سر برد و در حرکت سوم وزنه ۱۸۵ کیلوگرم را مهار کرد و به مجموع ۳۲۷ رسید تا سوم شود.

نماینده صربستان ابتدا وزنه ۱۸۲ کیلوگرم را بالای سر برد و در حرکت دو وزنه ۱۸۶ کیلوگرم را هم به نام خود ثبت کرد. او در حرکت سوم نتوانست وزنه ۱۹۱ کیلوگرم را بالای سر ببرد و با مجموع ۳۳۶ کیلوگرم دوم شد.

وزنه‌بردار ارمنستان هم در حرکت نخست ۱۹۲ کیلوگرم را مهار کرد. در حرکت دوم خود وزنه ۲۰۵ کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد و در سومین باری که روی تخته آمد وزنه ۲۱۰ کیلوگرم را هم بالای سر نگاه داشت تا با اقتدار و اختلاف بسیار با رقبای خود با مجموع ۳۹۱ کیلوگرم قهرمان شود.

تماس‌های مشکوک با پرسپولیسی‌ها

تماس‌های مشکوکی با بعضی از پرسپولیسی‌ها گرفته شده و از آنها درخواست کمک مالی شده است.

perspolis

به گزارش مشرق، در روزهایی که پرسپولیس یک بازی حساس مقابل پدیده خراسان در پیش دارد، تماس‌های مشکوکی با بعضی از بازیکنان و اعضای تیم فوتبال این باشگاه گرفته شده که در این تماس‌ها از این افراد به دلایل گوناگون تقاضای کمک‌های نقدی شده است.

فرد یا افرادی که این تماس‌ها را با تلفن‌های اعتباری برقرار می‌کنند در صحبت‌های‌شان با پرسپولیسی‌ها خودشان را مسوولان سازمان لیگ معرفی کرده و شماره افرادی مثل «علی دایی» یا «حسین هدایتی» را درخواست می‌کنند.

گفته می‌شود پیش از این هم نمونه‌هایی از این‌گونه رفتارها از سوی افراد مشکوکی انجام می‌شد که مدتی از تحرکات آنها خبری نبود اما حالا این فعالیت‌ها از سر گرفته شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,