Saturday, 18 July 2015
02 October 2023
در بلندی‌های جولان در مرز سوریه و اسراییل

«چهل‌و سه نفر از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل ربوده شدند»

2014 August 28

خبر / رادیو کوچه

 

۴٣ نفر از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد در بلندی‌های جولان در مرز سوریه و اسراییل توسط شبه‌نظامیان جبهه النصره، ربوده شده‌اند و ٨١ صلح‌بان دیگر سازمان ملل که نتوانسته بودند فرار کنند در مواضع خود میان نیروهای حکومتی بشار اسد و مخالفان این کشور، گیر افتاده‌اند.

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که یک گروه مسلح صبح روز پنج‌شنبه بیست و هشتم آگوست، ۴۳تن از نیروهای حافظ صلح متعلق به سازمان ملل را در ارتفاعات جولان در نزدیکی قنیطرهربوده‌اند.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل متحد که در ایستگاه مرزی القنیطره مستقر هستند، وظیفه نظارت بر رفت و آمدها در مرز سوریه و اسراییل را برعهده دارند.

شب گذشته گزارش شده بود که نیروهای جبهه النصره و دیگر اسلام‌گرایان مخالف حکومت بشار اسد، کنترل یک ایستگاه مرزی میان سوریه و اسراییل در قنیطره را تصرف کرده‌اند.

un_peacekeepers

همچنین ویدیویی که روز پنج‌شنبه بیست و هشتم آگوست، در سایت یوتیوب منتشر شده است، نشان می‌دهد که نیروهای دولت اسلامی موسوم به داعش، ۲۵۰سرباز ارتش سوریه‌ را که اسیر شده بودند، اعدام کرده‌اند.

در این ویدیو اجسادی نشان داده می‌شود که برهنه روی زمین رها شده‌اند و با توضیحی همراه است که عنوان می‌کند «۲۵۰نیروی شبیحه که در فرودگاه طبقه به اسارت خلافت اسلامی درآمدند، اعدام شده‌اند».

«شبیحه» به گروهی از شبه‌نظامیان وفادار به بشار اسد، رییس جمهوری سوریه، گفته می‌شود که در جنگ داخلی سوریه نقش پررنگی ایفا کرده‌اند.

در همین رابطه خبرگزاری «رویترز» نوشته است که یکی از اعضای خلافت اسلامی در رقه، اعدام این ۲۵۰سرباز را تایید کرده و به این خبرگزاری گفته است: «بله، ما همه آنها را اعدام کرده‌ایم».

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,