Saturday, 18 July 2015
29 November 2020
در مقابل مسجدی در شهر موصل

«داعش ویدیوی سر بریدن یکی از پیشمرگه‌های کرد را منتشر کرد»

2014 August 29

خبر / رادیو کوچه

 

گروه اسلام‌گرای تندرو سنی دولت اسلامی موسوم به «داعش» که پیش‌تر ویدیویی از گردن زدن «جیمز فولی»، خبرنگار آمریکایی را منتشر کرده بود روز جمعه بیست و نهم آگوست، ویدیویی با زیرنویس کردی را منتشر کرده که حاوی صحنه بریده شدن سر مردی است که به گفته این گروه از نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان بوده است.

در ویدیوی منتشر شده، این مرد که به نظر می‌رسد در درگیری‌های شمال عراق به اسارت داعش درآمده باشد، در برابر مسجدی در شهر موصل گردن زده می‌شود.

چندین مرد دیگر که داعش ادعا می‌کند از اعضای نیروهای پیشمرگه کردستان هستند در حالی که لباس نارنجی رنگ به تن دارند، در این ویدیو نشان داده می‌شوند.

kurdish

گروه اسلامگرای تندرو سنی دولت اسلامی «داعش» در پیام ویدیویی تازه خود هشدار می‌دهد که اگر رهبران کردها، به حمایت از آمریکا ادامه بدهند این اسیران نیز کشته خواهند شد.

پیشمرگه‌ها، نیروی مسلح اقلیم کردستان هستند که در هفته‌های اخیر با پشتیبانی نیروی هوایی آمریکا، در حال جنگ با نیروهای داعش که هم اکنون بخش‌های وسیعی از شمال عراق را تصرف کرده هستند.

گروه داعش که اکنون خود را دولت اسلامی می‌نامد علاوه بر عراق، کنترل بخش‌های زیادی از خاک سوریه را هم در اختیار دارد.

داعش روز چهارشنبه یستم آگوست، فیلمی از بریدن سر «جیمز فولی»، خبرنگار آمریکایی، را به تلافی حملات هوایی ارتش آمریکا به مواضعش در عراق منتشر کرد که با محکومیت گسترده جهانی مواجه شد.

مطالب مرتبط

داعش، یک خبرنگار آمریکایی را گردن زد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. vahid
    1

    در این قرن حاضر که مثلا حقوق بشر هست قوانین محکمی برای این جور جنایت جنگی وجود دارد اینان انسانها (اسرای جنگی) را خیلی‌ را هتر و آسان‌تر سرمیبرند که حتا یک قصاب با آن آرامش سر یک گوسفند را نمیبرد آن موقع در ۱۴۰۰ ، ۱۵۰۰ پیش چطور ممکن است چیره آب و غذا خود را به اسرا می‌دادند و بر زخمهیشان مرحم می‌‌گذاشتنند ا نه‌ اینکه اینان برای دفاع از آسلام نیماده اند . بلکه برای تخریب و سوال‌های اینگونه در ذهنها پا بمیدان گذاشته اند مردم جهان بویژه مردم کورد ، و پیش مرگ‌های کورد توان این افشاگری تاریخی را پرداخت می‌کنند ولی‌ در ازای این توان چهره اصلی‌ و واقعی این مدعیان آسلام مشخص میشود