شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
04 September 2016
در یک نشست مطبوعاتی

«حسن روحانی گفت ما تحریم‌ها را دور می‌زنیم»

۱۳۹۳ شهریور ۰۹

خبر / رادیو کوچه

 

حسن روحانی رییس جمهوری ایران روز شنبه هشتم شهریور ماه در یک نشست مطبوعاتی با انتقاد از دولت آمریکا به دلیل وضع تحریم‌های تازه علیه ایران گفت: این تحریم غیرقانونی و تجاوز به حقوق ملت ایران است و ما با همه وجود در مقابل این تحریم‌ها ایستادگی می‌کنیم.

بنابه گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، رییس جمهوری ایران در این نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار شبکه خبر مبنی بر قرارگرفتن افراد، نفت‌کش‌ها و شرکت‌ها در لیست تحریم‌ها و پاسخ احتمالی رییس جمهور به این عمل‌کرد گفت: آنچه من گفتم تحریم غیرقانونی و تجاوز به حقوق ملت ایران است و ما با همه وجود در مقابل این تحریم‌ها ایستادگی می‌کنیم.

بنابه این گزارش، روحانی در ادامه نشست خبری خود با خبرنگاران ادامه داد: البته که ما تحریم را دور می‌زنیم و حتا برخی از این تحریم‌ها را که در حوزه دارویی و غذایی است غیربشری می‌دانیم و در برابر هرگونه تحریمی ایستادگی می‌کنیم و برای آن‌ها راه حل پیدا خواهیم کرد.

rohani

براساس این گزارش، روحانی خاطرنشان کرده است:‌ کاری که آمریکایی ‌ها انجام می‌دهند به بهانه دور زدن تحریم‌ها توسط ایران کار زشتی بوده و با روح مذاکرات همراه نیست در حالی‌که ما در حال مذاکره برای توافق نهایی هستیم بنابراین این‌گونه اعمال با سیاست حل معضلات جهانی سازگار نیست و همچنین موجب بی‌اعتمادی‌های بیشتر توسط مردم کشورمان می‌شود. بنابراین خوب بود آمریکایی‌ها با اعمال و رفتارشان تاحدی زمینه اعتماد را فراهم می‌کردند تا این اعتماد در آینده شکل بگیرد اما اعمال و رفتار آن‌ها بی‌اعتمادی‌ها را عمیق‌تر می‌کند.

رییس جمهوری اسلامی ایران همچنین این کار آمریکا را بر خلاف تفاهمات و روح توافق ژنو دانست.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه بیست و نهم آگوست اعلام کرد تحریم‌های تازه‌ای برای حفظ فشار بر حکومت ایران اعمال می‌شوند و شرکت‌ها و افرادی که تحت آن قرار می‌گیرند در کمک به برنامه هسته‌ای ایران، حمایت از تروریسم و یاری دادن ایران در دور زدن تحریم‌ها نقش داشته‌اند.

مطالب مرتبط

ایران تحریم جدید آمریکا علیه آن کشور را در تضاد با توافق ژنو می‌داند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,