Saturday, 18 July 2015
03 August 2020
ناظران حقوق بشر سوریه

«زنان و دختران ایزدى به جنگ‌جویان دولت اسلامى فروخته مى‌شوند»

2014 August 31

خبر / رادیو کوچه

 

ناظران حقوق بشر سوریه می‌گوید، زنان و دختران وابسته به اقلیت مذهبى ایزدى به زور به داعش فروخته مى‌شوند. ده‌ها تن از دختران ایزدى که به وسیله  دولت اسلامى داعش اسیر گشته‌اند، به زور مجبور شده به دین اسلام گرویده و به همسرى جهادگران داعش درآیند.

برپایه گزارش ناظران حقوق بشر سوریه، دولت اسلامى که بخشى از خاک عراق و سوریه را به تصرف خود درآورده اند، «٣٠٠ زن و دختر از اقلیت ایزدى را طى هفته‌هاى اخیر ربوده و میان جنگجویان خود توزیع کرده‌اند.»

طبق گزارش این NGO که شبکه‌اى گسترده از منابع انسانى، پزشکى و نظامى در سوریه را در اختیار دارد «از میان این ٣٠٠ زن و دختر، حداقل ٢٧ تن از آنان در استان‌هاى حلب، رقعه و حسک به فروش رفته و به ناچار با اعضاى دولت اسلامى ازدواج کرده‌اند.»

همان منبع تصریح کرده است: “پس از گروانیدن این زنان به اسلام، هر کدام به مبلغ ١٠٠٠ دولار به فروش رفته‌اند.»

ایزدى‌ها اقلیتى کرد زبان و غیرمسلمان هستند که از ماه ژوئن تاکنون هدف حمله اسلام‌گرایان داعش قرار گرفته‌اند.

zananizidi

ناظران حقوق بشر نتوانسته‌اند تایید کنند که مابقى افراد ربوده شده تاکنون فروخته شده و ناچار به ازدواج شده‌اند یا نه، اما تاکید کرد که آن‌ها به مثابه «اسراى جنگى» محسوب مى‌شوند.

سه هفته پیش برخى از عرب‌ها و کردها در استان «حسک» به بهانه خرید آن بردگان و ازدواج با آن‌ها قصد داشتند عده‌اى از آنان را نجات دهند، اما بنیادگرایان اسلامى داعش از خواست آنان سر باز زده‌اند.

ناظران حقوق بشر سوریه ضمن محکوم کردن عمل فروش زنان ایزدى گفته است: «فروش این زنان مثل یک کالاى فیزیکى انجام گرفت.»

در تاریخ ١٢ اوت ٢٠١۴، گزارش‌گر حقوق بشر سازمان ملل، «هِنِر بیلفلد»، در مورد آزادى ادیان اطلاعاتى را در مورد اعدام و ربودن صدها زن و کودکان ایزدى به وسیله داعش منتشر کرده و از فروش آنان به جنگ‌جویان افراطى دولت اسلامى پرده برداشته بود. پناهندگان ایزدى در عراق هم حقایق گزارش فوق را تایید کرده‌اند.

دولت اسلامى اخیرن حملات خویش در سوریه و عراق را شدت بخشیده است. داعش از روش هاى گوناگون مانند گردن زدن، سنگسار کردن و به صلیب کشیدن تمام کسانی که آن‌ها را دشمنان خود مى‌داند استفاده مى‌کند.

در هفته‌هاى اخیر هم خبر ربودن دختران ایزدى به وسیله دولت اسلامى و به فروش رساندن آنان در شهر موصل عراق در رسانه‌هاى کردى زبان بازتاب زیادى داشته بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd1292772 buy colchicine online