شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
01 September 2016
در پی طنز ویژگی‌های بارز امام

«تلاش برای فیلتر وایبر در ایران به بهانه طرح لطیفه برای آیت‌اله خمینی»

۱۳۹۳ شهریور ۰۹

خبر / رادیو کوچه

 

موج جدید شوخی با «آیت‌اله خمینی» بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران طی هفته‌های گذشته در فضای مجازی موبایلی موجب شایعه فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی موبایلی از جمله وایبر شده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»، روز یک‌شنبه نهم شهریور ماه گزارش داده است، طی هفته‌های اخیر به یک‌باره در شبکه‌های اجتماعی موبایلی از جمله برنامه وایبر شاهد انتشار موجی از پیام‌های جدید بودیم که خطاب به برخی شخصیت‌های سیاسی کشور منتشر شد. پیام‌هایی که در نهایت کار را به جایی رساند که در فضای مجازی این‌گونه عنوان شود که به واسطه انتشار این لطیفه‌ها و بهره‌گیری نامناسب از این فضا شبکه‌های اجتماعی موبایلی مسدود خواهند شد.

براساس این گزارش، در این زمینه حتا در این شبکه‌ها نامه‌ای نیز منتشر شد که در ابتدای آن عنوان بسیار محرمانه ذکر شده بود. نامه‌ای که منسوب به یکی از ارگان‌های رسمی کشور بود و البته در آن غلط‌های تایپی و محتوایی نیز دیده می‌شد.

در این نامه این گونه عنوان شده بود که برادر گرامی دکتر محمود واعظی، وزیر محترم ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران! متاسفانه چندی است شاهد آن هستیم که از طرف برخی گروه‌های خاص و افراد ناآگاه در قالب متون طنز آمیز نسبت به مقامات جمهوری اسلامی ایران و شخصیت‌های دینی و مذهبی توهین و جسارت می شود. از آنجا که این رفتار خارج از چارچوب و فراتر از خطوط قرمز محسوب می شود علیهذا بدیهی است نسبت به فیلترینگ این شبکه‌ها اقدام مقتضی صورت پذیرد.

viber

حتا در ادامه این نامه که بدون هیچ اسم و امضایی منتشر شده، این گونه آمده بود که نسبت به شناسایی افراد خاطی و معرفی آنان به مراجع قضایی اقدام خواهد شد.

بنابه این گزارش، «محمود واعظی» در پاسخ به سوالی که ایسنا در ارتباط با این موضوع مطرح کرد تاکید کرده است: نامه مربوط به لزوم مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی، جعلی و بدون امضا است. اتفاقن این سوال را همزمان با انتشار یک ابلاغیه کذب در برخی از شبکه‌های اجتماعی از من پرسیدند و باید بگویم که این نامه یک نامه جعلی و بدون امضا است.

وی با تاکید بر این‌که کسانی با جوسازی علیه یکی از نهادهای کشوری قصد دستیابی به برخی از اهداف را دارند گفت:‌ باید به این افراد بگویم که هدف درستی را در پیش نگرفته‌اند.

در هفته‌های اخیر موضوعی با نام «ویژگی‌های بارز امام » که ویژگی‌های «آیت‌اله خمینی» بنیانگذار جمهوری اسلامی را با زبانی طنزگونه و انتقادی بیان می‌کند، در شبکه‌ اجتماعی فیس‌بوک و ابزارهای ارتباطی گوشی‌های تلفن همراه همچون وایبر، واتس‌آپ و لاین منتشر شده است.

مطالب مرتبط

ویژگی‌های بارز امام، لطیفه یا توطئه

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,