Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
با انتشار یک ویدیو‌

«داعش یک خبرنگار دیگر آمریکا را گردن زد»

2014 September 03

خبر / رادیو کوچه

 

گروه اسلام‌گرای دولت اسلامی داعش روز سه‌شنبه دوم سپتامبر با انتشار ویدیویی تازه‌ مدعی شد، که استیون ساتلوف، یک خبرنگار دیگر آمریکایی را سربریده‌اند.

در این ویدیویی فردی که به نظر می‌آید استیون ساتلوف ٣١ ساله که تابستان گذشته در سوریه ناپدید شد، باشد، با لباس نارنجی در مکانی نامعلوم روی زمین زانو زده و فردی سیاه‌پوش و نقاب‌دار که چاقو در دست دارد در کنار او دیده می‌شود.

خبرگزاری رویترز ضمن اعلام این خبر، گارش داده است، شخصی که نقاب به صورت زده بود در این ویدیو همچنین تهدید می‌کند که سر دیوید هینز، گروگان بریتانیایی، را نیز خواهند برید.

estionstolf

اصالت این ویدیو هنوز تایید نشده، اما کاخ سفید گفته که مقام‌های آمریکایی در حال بررسی تصاویر مننتشر شده هستند.

در همین رابطه، جان ارنست سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه گفته است نمی‌تواند فورن گزارش‌های مربوط به کشته شدن این روزنامه نگار آمریکایی را تایید کند.

استیون سوتلوف که خبرنگار آزاد بود، در اوت سال ۲۰۱۳در سوریه ربوده شد. خانم شرلی، مادر این گروگان آمریکایی، ۲۷اوت امسال در یک نوار ویدئویی از ابوبکر البغدادی، رهبر گروه خودخوانده خلافت اسلامی خواسته بود تا پسرش را آزاد کند.

هفته گذشته نیز ویدیویی منتشر شد که در آن یکی از اعضای داعش، جیمز فولی خبرنگار آمریکایی را به تلافی حملات آمریکا علیه این گروه در عراق سر برید.

مطالب مرتبط

داعش، یک خبرنگار آمریکایی را گردن زد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,