Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
به دلیل شرایط بد بهداشتی

«مرگ مغزی یک پناه‌جوی جوان ایرانی در بازداشتگاه مانوس استرالیا»

2014 September 03

خبر / رادیو کوچه

 

یک جوان ٢۴ ساله ایرانی به دلیل شرایط بد بهداشتی در بازداشتگاه‌های جزیره مانوس در پاپواگینه نو دچار مرگ مغزی شد.

«ایرنا»، خبرگزاری رسمی ایران روز چهارشنبه یازدهم شهریور ماه به نقل از تارنمای رادیو نیوزیلند گزارش داده است، این جوان ایرانی هفته گذشته از بازداشتگاه متعلق به استرالیا در جزیره مانوس در پاپوآ گینه نو به استرلیا منتقل شد.

بنابه این گزارش رادیو نیوزیلند روز چهارشنبه اعلام کرده است، «حمید کهازایی» جوان ایرانی هفته گذشته به دلیل عفونتی که از جراحت پای وی در بدنش ایجاد شده بود برای درمان به ˈبریزین استرالیا انتقال داده شد.

«ایان رینتولگ» رییس ائتلاف تلاش برای پناهجویان گفت که بیماری و عفونت‌هایی در بین پناهجویان به دلیل توجه نداشتن کافی به مساغل بهداشتی در جزیره مانوس وجود دارد.

kahazai

وی تصریح کرده است مکانی که جوان ایرانی در آن به سر می‌برده به تازگی تخلیه و سپس تعطیل شده است.

بازداشتگاه‌های جزیره مانوس و شرایط بهداشتی پناهجویان از ماه فوریه سال جاری و پس از وقوع درگیری‌هایی در این بازداشتگاه مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت و تاکنون منتقدان زیادی شرایط این بازداشتگاه‌ها را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

بیمارستانی که این ایرانی در حال حاضر در آن‌جا به سر می‌برد از خانواده وی خواسته است با انتخاب نماینده‌ای تصمیم‌گیری در مورد قطع تجهیزات پزشکی از وی را بر عهده گیرد.

در بازداشتگاه های جزیره مانوس بیش از یک‌هزار و ٣٠٠ پناهجو از کشورهای مختلف از جمله ایران در شرایط بسیار دشواری به‌سر می‌برند.

آژانس پناهندگان سازمان ملل نیز تاکید دارد اردوگاه های استرالیا در مانوس و نائورو نامناسب است و تاثیر بسیار عمیقی بر مردان، زنان و کودکانی دارد که در این اردگاه‌ها به‌سر می برند.

رضا براتی یک ایرانی ٢٣ ساله نیز چهارم اسفند ماه سال گذشته به دلیل برخی تنش‌ها در یک اردوگاه پناهجویان در جزیره مانوس گینه پاپوا جان خود را از دست داد.

جزایر مانوس و نائورو در پاپوا گینه نو که پناه‌جویان در آن به‌سر می‌برند از مراکزی است که استرالیا در خارج از خاک این کشور برای جلوگیری از ورود پناهجویان به خاک استرالیا تدارک دیده است.

مطالب مرتبط

جسد پناهجوی کشته شده در جزیره مانوس بازگردانده می‌شود

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , ,