Saturday, 18 July 2015
26 May 2020
به دلیل بی‌اعتمادی

«داعش هجده نفر از اعضای کرد زبان خود را اعدام کرد»

2014 September 07

خبر / رادیو کوچه

 

«مریوان نقشبندی» سخنگوی وزارت اوقاف اقلیم کردستان اعلام کرد که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، روز جمعه پنجم سپتامبر، هجده نفر از جوان کرد عضو خود را به دلیل بی‌اعتمادی به آن‌ها، اعدام کرد.

وب‌سایت رادیو «ناوخو» روز شنبه ششم سپتامبر در این رابطه نوشته است، به گفته مریوان نقشبندی، مدیر مطبوعاتی و سخن‌گوی وزارت اوقاف اقلیم کردستان نوعی بی‌اعتمادی در میان شبه نظامیان داعش نسبت به اعضای کرد این گروه به وجود آمده است.

بنابه این گزارش، آقای «نقشبندی» گفته است، شبه نظامیان داعش نسبت به کردهای عضوش مظنون‌اند و احتمال می‌دهند که بسیاری از آن‌ها با سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی کردستان در ارتباط هستند و یا برای این سازمان‌ها کار می‌کنند.

daesh

در همین رابطه «مریوان نقشبندی» در مصاحبه با سایت کردی «خندان» گفته است: «حدود ١٠٠ جوان فریب خورده از اقلیم کردستان در اوایل سال جاری میلادی به گروه داعش پیوستند.»

نقشبندی افزودا شسف: «نسبت به نیروهای کردی که به تشکیلات داعش پیوسته‌اند، نوعی بی‌اعتمادی وجود داد. این بی‌اعتمادی باعث شد که روز جمعه، هجده جوان فریب خورده کرد که به این گروه پیوسته‌اند، به ضرب گلوله اعدام شوند.»

به گفته سخنگوی وزارت اوقاف همچنین از حدود یک‌صد نفری که از اقلیم کردستان به داعش پیوسته‌اند، تعداد سیزده نفر در یک ماه گذشته در جریان تهاجم داعش به اقلیم کردستان کشته شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,