Saturday, 18 July 2015
27 September 2023
پرونده سرقت و تجاوز جنسی پغمان

«حکم اعدام برای هفت مرد افغان به اتهام تجاوز گروهی»

2014 September 07

خبر / رادیو کوچه

 

یک قاضی در افغانستان روز یک‌شنبه هفتم سپتامبر، هفت مرد را به اتهام تجاوز گروهی به چهار زن در اطراف کابل در ماه گذشته، به اعدام محکوم کرد.

در این پرونده که ۱۰ متهم دارد و سه تن از آنها فراری هستند، رییس هیات قضایی اتهام وارده علیه آن‌ها را در دادگاه، آدم‌ربایی، تجاوز به عنف و سرقت مسلحانه اعلام کرد.

براساس حکمی از سوی «صفی‌اله مجددی» رییس هیات قضایی دادگاه قرائت شد، برای پنج تن از این هفت نفر، ۱۵ سال زندان به جرم آدم‌ربایی و ۲۰ سال زندان به جرم زنای به عنف و اعدام به جرم سرقت مسلحانه صادر و دو متهم دیگر از اتهام آدم‌ربایی برائت حاصل کردند، اما به جرم زنای به عنف به ۲۰ سال زندان و به جرم سرقت مسلحانه حکم به اعدام محکوم شدند.

حکم دادگاه نهایی نیست و متهمین حق تجدید نظر خواهی خواهند داشت.

paghman_gang

فعالان مدنی افغان، هم‌زمان با برگزاری جلسه دادگاه، در مقابل ساختمان دادگاه عالی این کشور، در تجمع اعتراضی خواستار صدور حکم اعدام به جرم تجاوز جنسی گروهی بودند.

پیش از این نیز «حامد کرزای» رییس جمهوری افغاستان و مردم بسیاری از شهرهای این کشور، با راه اندازی تظاهرات خواستار اشد مجازات برای متهمین  شده بودند .

بنابه اظهارات، «حمیداله قاصر»، دادستان مسئول بررسی پرونده، این افراد روز ۳۱ اسد (مرداد) اعضای چند خانواده‌ را که از یک جشن عروسی در پغمان به شهر کابل باز می‌گشتند، ربودند و در یک باغ به چهار عضو زن این خانواده‌ها تجاوز جنسی گروهی کردند.

در همین رابطه، منابع بیمارستان رابعه بلخی کابل گفته‌اند که قربانیان بین ۱۸ تا ۳۵ ساله هستند که یکی از آن‌ها حامله است. پزشکان این بیمارستان گفته‌اند که به قربانیان به صورت مکرر و وحشیانه و از جمله به قربانی ۱۸ ساله بیش از ده بار تجاوز جنسی شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,