شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
مدیر عامل شرکت هلی‌کوپتری ایران

«خرید چهار فروند هلی‌کوپتر آر ۴۴ از آمریکا توسط ایران»

۱۳۹۳ شهریور ۱۷

خبر / رادیو کوچه

 

مدیر عامل شرکت هلی‌کوپتری ایران با بیان اینکه توانستیم ۴ فروند هلی‌کوپتر R۴۴ را از آمریکا وارد کنیم گفت: خرید هلی‌کوپتر آمریکایی با وجود تحریم‌ها یک شاهکار بود.

خبرگزاری «ایلنا»، روز دوشنبه هفدهم شهریور ماه گزارش داده است،  کاپیتان سید محمد آذین در نشست خبری راه‌اندازی اولین آموزشگاه خلبانی غیرنظامی با بیان این‌که عدم وجود خلبان هلی‌کوپتری موجب راه اندازی آموزشگاه غیرنظامی هلی‌کوپتری شد، افزوده است: در حال حاضر خلبان‌های هلی‌کوپترهای غیرنظامی‌‌ همان بازنشسته‌های وزارت دفاع هستند که تا سن ۶۵ سالگی امکان پرواز دارند که در حال حاضر بسیاری از خلبان‌ها به این سن رسیده‌اند بنابراین نبود خلبان هلی‌کوپتری برای چند سال آینده احساس می‌شود.

hailkoptar

عکس تزیینی است

وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۰۰ خلبان هواپیما در کشور بیکار هستند و جذب هیچ شرکت هواپیمایی نشده‌اند اما در بخش هلی‌کوپتری نبود خلبان احساس می‌شود و مانند بخش هواپیمایی با مازاد خلبان روبرو نیستیم.

بنابه این گزارش، آذین در ادامه با اشاره به هزینه خرید ۴ فروند هلی کوپتر مخصوص آموزش خلبان غیرنظامی گفته است: هزینه خرید این ۴ فروند هلی‌کوپتر جدید توسط واسطه‌گران چیزی حدود ٢/۵ میلیون دلار شد اما اگر تحریم نبودیم و به صورت مستقیم می‌توانستیم در بازار جهانی خرید و فروش کنیم هزینه این ۴ فروند هلی کوپتر ۲ میلیون دلار تمام می‌شد.

سید محمد آذین با اشاره به سن ناوگان هلی کوپتری ایران گفته است: اکثر هلی کوپتری‌های این شرکت متعلق به قبل از انقلاب هستند اما با توجه به اینکه تمام قطعات هلی‌کوپتر قابل تعویض است نمی‌توان عمر ناوگان هلی‌کوپتری با ناوگان هواپیمایی مقاسیه کرد ویا شرایط مقایسه را یکسان دانست و قطعات تمام ناوگان دو سال گذشته به روز شده‌اند و نمی‌توان گفت که سن ناوگان بالاست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,