شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
30 August 2016
با انتشار بیانیه‌ای

«عفو بین الملل خواستار آزادی غنچه قوامی شد»

۱۳۹۳ شهریور ۲۱

خبر / رادیو کوچه

 

سازمان عفو بین‌الملل روز پنج‌شنبه یازدهم سپتامبر با انتشار بیانیه‌ای، خواستار آزادی فوری غنچه قوامی، دختر ایرانی – بریتانیایی شد که از اوایل تیر ماه سال جاری در زندان اوین تهران زندانی است.

این سازمان مدافع حقوق بشر در بیانیه‌ خود، از خانم قوامی به علت تلاش برای ورود به استادیوم و شرکت در تجمع اعتراضی به ممنوعیت ورود خانم‌ها به استادیوم‌ها در ایران، به عنوان «زندانی عقیدتی» نام برده است.

عفو بین‌الملل در بیانیه خود تاکید کرده است که خانم قوامی اکثر این مدت را در سلول انفرادی و بدون آنکه اجازه دیدار با وکیل خود را داشته باشد، گذرانده است.

ghonche_ghavami

در بخشی از بیانیه این سازمان با اشاره به اینکه غنچه قوامی هنوز رسما تفهیم اتهام نشده، آمده است: وی در بررسی‌های صورت گرفته به اتهام تبلیغ علیه نظام در بازداشت است.

غنچه قوامی، ۲۵ ساله که پاسپورت بریتانیایی نیز دارد، در دانشگاه سواز لندن رشته حقوق خوانده، وی سی‌ام خرداد سال جاری برای تماشای بازی والیبال ایران و ایتالیا به مقابل ورزشگاه آزادی تهران رفته بود اما به همراه شماری دیگر از زنان و دختران بازداشت و سپس آزاد شد. اما نهم تیرماه که برای دریافت وسایل ضبط شده خود به بازداشتگاه مراجعه کرد بار دیگر بازداشت و تاکنون در زندان اوین به سر می‌برد.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,