Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
از سوی مخالفان بشار اسد

«صلح‌بانان ربوده شده سازمان ملل در جولان آزاد شدند»

2014 September 12

خبر / رادیو کوچه

 

سازمان ملل متحد اعلام کرد ۴۵ صلح‌بان اهل فیجی که در بلندی‌های جولان، منطقه بین سوریه و اسراییل، توسط جبهه نصرت به اسارت گرفته شده بودند آزاد شدند.

شبکه خبری الجزیره روز پنج‌شنبه یازدهم سپتامبر در این رابطه گزارش داده است، تمامی کلاه‌آبی‌های ربوده شده از جمهوری جزایر فیجی بودند آزاد شدند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که وضعیت آن‌ها رضایتبخش است و تنها آزمایش‌های پزشکی معمول روی‌شان در حال انجام است.

همچنین ارتش اسراییل تایید کرده است که صلح‌بانان سازمان ملل به منطقه تحت کنترل اسراییل وارد شده‌اند.

fiyi_kidnapped

بنابه گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی حدود دو هفته پیش گروهی از شورشیان مخالف بشار اسد پس از جنگ با نیروهای دولتی کنترل بخشی از گذرگاه مرزی در بلندی‌های جولان را به دست گرفتند. جبهه نصرت، بازوی القاعده در سوریه نیز در میان آن‌ها بود.

در جریان این درگیری آنها صلحبانان سازمان ملل را به گروگان گرفتند. یکی از خواسته‌های جبهه نصرت برای آزادی صلحبانان سازمان ملل این بود که این گروه از فهرست سازمان‌های تروریستی خارج شود و در مناطق تحت کنترل خود در سوریه کمک دریافت کند، اما بعد از آن عنوان شد که جبهه نصرت از این خواسته‌ها عقب‌نشینی کرده است.

با توجه به گروگانگیری اخیر ادامه ماموریت صلحبانان سازمان ملل در بلندی‌های جولان با ابهام‌هایی روبرو خواهد بود. سازمان ملل به دلیل اختلافات مرزی طولانی بین سوریه و اسراییل بر بلندی‌های جولان نظارت می‌کرد.

مطالب مرتبط

چهل‌و سه نفر از نیروهای حافظ صلح سازمان ملل ربوده شدند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,