شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
05 September 2016
به دلیل حمایت ایران از بشار اسد

«جان کری حضور ایران در ائتلاف مبارزه با داعش را  نامناسب خواند»

۱۳۹۳ شهریور ۲۲

خبر / رادیو کوچه

 

«جان کری» وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا که در برای همراه کردن ترکیه در جنگ علیه داعش در این کشور  به سر می‌برد، اعلام کرد که مخالف حضور ایران در اجلاس تشکیل ائتلاف علیه گروه اسلام‌گرای «داعش» است، زیرا تهران از حامیان رژیم «بشار اسد» در سوریه به شمار می‌رود.

خبرگزاری «رویترز»، روز جمعه دوازدهم سپتامبر در این رابطه گزارش داده است، جان کری در جمع خبرنگاران گفت: ایالات متحده آمریکا مطمین است که ائتلافی گسترده برای مبارزه با شبه نظامیان داعش تشکیل خواهد شد، اما مناسب نیست که ایران وارد این ائتلاف شود.

گروه اسلام‌گرای «داعش» که نام خود را به «خلافت اسلامی» تغییر داده است، بخش‌های زیادی از عراق و سوریه را تحت کنترل خود دارد و قرار است روز دوشنبه نشستی در پاریس برای شکل‌گیری یک ائتلاف گسترده به منظور مبارزه با این گروه برگزار شود.

kery

در همین رابطه، «مسعود جزایری»، معاون ستادکل نیروهای مسلح ایران، آمریکا را متهم به تشکیل و شکل‌گیری، گروه خلافت اسلامی کرد و گفت، بر این اساس گفت که همکاری دو کشور بر سر این گروه به هیچ عنوان امکان‌پذیر نیست.

«مسعود جزایری» روز جمعه، بیدت و یکم شهریور ماه، به خبرگزاری فارس گفت که «ایران در مقابل داعش می‌ایستد، اما آمریکا داعش را ایجاد کرده است».

روز گذشته نیز«مرضیه افخم» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در خصوص تشکیل ائتلاف بین‌المللی علیه داعش گفته بود: ائتلاف موسوم به ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش که پس از اجلاس سران ناتو در ولز اعلام موجودیت کرده و در حال شکل گیری است با ابهامات جدی مواجه بوده و در جدیت آن برای مبارزه ریشه‌ای و صادقانه با تروریسم تردید اساسی وجود دارد.

مطالب مرتبط

افخم ائتلاف بین‌المللی علیه داعش را دارای ابهام و غیرصادقانه دانست

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,