شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
19 September 2016
انتقاد از ائتلاف علیه داعش

«اخطار لاریجانی به آمریکا در مورد بمباران داعش در سوریه»

۱۳۹۳ شهریور ۲۲

خبر / رادیو کوچه

 

علی لاریجانی رییس مجلس ایران می‌گوید، آمریکا ائتلافی را برای برخورد با داعش درست کرده که این ائتلاف هیچ عقلانیتی را برای انجام اصلاحات و رفع مشکلات منطقه در پی ندارد.

به گزارش «ایرنا» خبرگزاری رسمی ایران، علی لاریجانی روز شنبه بیست و دوم شهریور ماه در مشهد گفته است: عقلانیت آمریکا برای از بین بردن گروه داعش در منطقه نه تنها به اصلاحات در خاورمیانه نمی‌انجامد و داعش را از بین نمی‌برد بلکه آتش نفرتی فراگیر را در این منطقه می‌افروزد.

رییس مجلس ایران همچنین گفته است، آثار بحران و آتش‌افروزی در منطقه به این زودی حل نخواهد شد و ما معتقدیم که نمی‌توان به سادگی ائتلاف درست کرد و براساس آن ائتلاف عمل کرد زیرا این مسئله یک فاجعه بزرگ برای ساختارهای جهانی مثل سازمان ملل و شورای امنیت به شمار می‌روند.

وی ضمن انتقاد از آمریکا برای زمینه‌سازی به منظور حمله به سوریه تاکید کرده است: آمریکا باید دقت کند که نمی‌تواند به دولت‌های منطقه حمله کند زیرا در این شرایط منطقه دچار غلیان خواهد شد و آن‌جاست که دیگر نمی‌توان منطقه را کنترل کرد و فیتیله آتش جنگ روشن می‌شود.

20130210-alilarijani-koocheh2

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا وقتی می بیند از طریق سازمان ملل و شورای امنیت نمی‌تواند به اهدافش برسد ائتلاف درست می‌کند، همان ائتلافی که علیه ایران درست کرد و اکنون همان ائتلاف را می‌خواهد علیه سوریه انجام دهد.

وی ادامه داد: آمریکا تصور نکند که به بهانه بمباران داعش می‌تواند سوریه را برهم زند زیرا روشن کردن فیتیله نفرت در منطقه دامن خود آمریکا را خواهد گرفت.

رییس مجلس ایران، همچنین مدعی شده است، خود آمریکا داعش را در منطقه تقویت کرد زیرا به زعم خود از این طریق می‌توانست به سوریه ضربه بزند، در یک مدت کوتاه خود را به خواب زد و بعد سراسیمه وقتی دامنه جنایات داعش گسترش یافت به بهانه این‌که داعش خطری جدی برای آینده منطقه است حرکتی شتاب‌زده با ایجاد یک ائتلاف متشکل از عرب‌های متحد و غربیان به‌راه انداخت.

«جان کری» وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز جمعه دوازدهم سپتامبر اعلام کرد که مخالف حضور ایران در اجلاس تشکیل ائتلاف علیه گروه اسلام‌گرای «داعش» است، زیرا تهران از حامیان رژیم «بشار اسد» در سوریه به شمار می‌رود.

مطالب مرتبط

جان کری حضور ایران در ائتلاف مبارزه با داعش را  نامناسب خواند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. مریم کمالی
    1

    شما فعلا مریض تون مرخص بشه. از بیمارستان بیاد بیرون خوب بشه … بعدازاون اجازه بگیر .وآنگاه اظهار نظروصحبت کن