Saturday, 18 July 2015
31 October 2020
برای عملیات هوایی علیه داعش

«انتقال هواپیماهای نظامی آمریکا به فرودگاهی در اربیل»

2014 September 14

خبر / رادیو کوچه

 

بنابه اعلام مقام‌های مسئول در وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، برای مقابله با داعش، انتقال هواپیمای نظامی به اربیل پایتخت اقلیم کردستان آغاز شده است.

بنابه اعلام وزارت دفاع آمریکا به عنوان بخشی از برنامه تهاجمی آمریکا علیه داعش، هواپیماهای جنگنده این کشور از یک فرودگاه در اربیل برای انجام عملیات بمباران مواضع داعش استفاده می‌کنند.

«جان کربی»، سخن‌گوی پنتاگون اعلام کرد هواپیماهای جنگنده و بدون سرنشین آمریکا از اربیل برای پروازهای عملیاتی خود استفاده می کنند. وی اما از بیان تعداد و نوع هواپیمایی که از این پایگاه برای انجام عملیات علیه داعش استفاده می کنند خودداری کرد.

jangandeh

خبرگزاری «فرانسه»، روز جمعه دوازدهم سپتامبر ضمن اعلام این خبر گزارش داده است، این اقدام به عنوان پیش زمینه حملات شدیدتر به مواضع داعش در عراق انجام می‌شود.

بنابه همین گزارش، هم اکنون جنگنده‌های آمریکایی که مواضع داعش در شمال عراق را بمباران می‌کنند، در ناوهواپیمابر آمریکا در خلیج فارس مستقر هستند و از آن‌جا به سمت شمال عراق پرواز می‌کنند.

یک مقام وزرات دفاع آمریکا به آژانس خبری «فرانسه» گفته است هدف از استفاده وزارت دفاع از پایگاه هوایی در اربیل دسترسی آسان و بهتر به محل‌های حضور داعش  و انجام حمله هوایی علیه آن‌ها است.

یک منبع دیگر از پنتاگون که نخواسته نامش فاش شود گفته است: «هواپیماهای جنگی مستقر در اربیل در هدف‌گیری مواضع زمینی دشمن بسیار دقیق هستند، اما این جنگنده‌ها قادر نیستند که بدون سوخت گیری مجدد به عملیات خود در مسافت‌های طولانی  ادامه دهند.»

بنابه گفته «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، ١٢۵ مستشار آمریکایی برای کمک به عملیات هوایی آمریکا در اربیل مستقر خواهند شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,