Saturday, 18 July 2015
26 September 2023
خبرهای ورزشی

«انتقاد شدید علی کریمی از دایی»

2014 September 18

خبر / رادیو کوچه

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 

انتقاد شدید علی کریمی از دایی

«علی کریمی» در مصاحبه‌ای «علی دایی» را به شدت مورد انتقاد قرار داد. او از دایی خواست دهان اطرافیانش برای جلوگیری از بی‌حرمتی به پیشکسوتان را ببندد. کریمی هم‌چنین می‌گوید که خدا حاجی مایلی را برای ما حفظ کند.

به گزارش آفتاب،  بعد از کنار گذاشتن علی دایی از نیمکت پرسپولیس و حضور «حمید درخشان» همه منتظر بودند تا کریمی دوباره به پرسپولیس برگردد، اما او در گفت‌و‌گویی تاکید می‌کند خداحافظی‌اش همیشگی است. این گفت‌و‌گوی اختصاصی و خواندنی که در آن علی کریمی از داداش‌های دایی تا مایلی‌کهن حرف زده را بخوانید.

تصمیم گرفته‌ام که دیگر بازی نکنم حتا دارم فوتبال را فراموش می‌کنم. از آقای درخشان که نسبت به من لطف دارد تشکر می‌کنم ولی من تصمیمم را گرفته‌ام و برگشتی در آن نیست. البته اگر کمکی از دستم بر‌بیاید در خدمتم ولی به‌ عنوان بازیکن و مربی فعلن قصدی ندارم. این‌که می‌پرسید اگر می‌دانستم در پرسپولیس تغییراتی می‌شود خداحافظی می‌کردم یا نه خیلی ذهنی است. من تصمیمم را در پایان فصل گرفته بودم و فقط اعلامش کمی زمان برد. اصلن هم به این فکر نمی‌کردم در پرسپولیس چه اتفاقی بیفتد و چه کسی برود و بیاید.

وی افزود: خداحافظی چیز بدی نیست و من کاملن از شرایطم راضی هستم. زمان زیادی دارم که به کارهای شخصی و خانواده‌ام برسم. الان هم می‌دانید که یک دختر به جمع ما اضافه شده و من تمام وقتم را صرف خانواده می‌کنم. به هرحال قبلن همیشه درگیر تمرین و اردو بودم اما حالا می‌توانم جبران کنم.

kareimi-dai

کریمی گفت: نمی‌دانم در چه نقشی به فوتبال برمی‌گردم. زیاد هم برایم مهم نیست. مهم این است که بتوانم کاری کنم که تاثیر مثبت داشته باشد. البته این‌که در آینده چه اتفاقی برای من بیفتد اله اعلم.

وی در خصوص اتفاقات اخیر در پرسپولیس گفت: از این اتفاقات در همه دنیا می‌افتد و البته در ایران بیشتر. در این چند روزه هم خیلی از این مساله انتقاد شده در حالی‌که مدیریت باشگاه صلاح دیده و یک تصمیمی گرفته. مگر زمانی که مدیر قبلی قرارداد سه ساله می‌بست کسی انتقاد کرد؟ او تشخیص داده بود این کار را بکند و مدیریت جدید هم به این نتیجه رسیده که تغییرات بدهد.

کریمی خاطرنشان کرد: باید به مربی جدید پرسپولیس وقت بدهیم. هواداران کاری به موضوع سرمربی نداشته باشند و از تیم‌شان حمایت کنند. این تیم هنوز می‌تواند به لیگ برگردد و باید بیش از همیشه حمایت شود. فقط در این صورت است که روزهای خوب از راه می‌رسد.

بازیکن اسبق تیم‌ملی افزود: داداش آقایان شروع کرده‌اند به مصاحبه علیه پیشکسوتان و به بازیکنانی که همه عمرشان را در پرسپولیس بودند می‌گویند کفتر‌باز. در حالی‌که بعضی حیوانات از آدم‌ها هم بامعرفت‌ترند. خود من هم حیوان نگهداری می‌کنم و وفا و معرفت این مخلوقات خدا از خیلی آدم‌ها کمتر نیست. آقایان باید دهان اطرافیان‌شان را ببندند تا بیش از این بی‌حرمتی نشود.

کریمی در پایان خاطر نشان کرد: پرسپولیسی به کسی می‌گویند که زندگی‌اش را پای تیم گذاشته باشد. خیلی‌ها مثل ضیا عربشاهی، همایون بهزادی، کاظم سیدعلیخانی، بهروز رهبری‌فرد و خیلی‌های دیگر در همه عمرشان پرسپولیسی بوده‌اند، اما ما نباید اجازه بدهیم آدم‌هایی که تازه به فوتبال آمده‌اند درباره این‌ها حرف بزنند و متلک بارشان کنند. این خنده‌دار است آدم‌هایی که پای‌شان تازه به فوتبال باز شده غوره نشده مویز شده‌اند.

خدا این حاجی مایلی‌کهن را برای ما نگه دارد که اگر نبود خیلی‌ از ما به خاطر یک سری از آدم‌ها باید دم‌مان را روی کول‌مان می‌گذاشتیم و از این مملکت می‌رفتیم. خیلی از ما فقط امیدمان به اوست.

ناراحتی کارلوس کی‌روش از محمد مایلی‌کهن

حرف‌های اخیر «محمد مایلی‌کهن» علیه « کارلوس کی‌روش» باعث شد سرمربی تیم‌ملی در میهمانی «حسین هدایتی» با مدیران ختافه در هتل آزادی با بزرگان پرسپولیس درد و دل کرده و ناراحتی شدید خود از مایلی‌کهن را بروز داده است.

mailikohan

به گزارش ایلنا، مصاحبه «محمد دایی» علیه «بهروز رهبری‌‌فرد» که او را کفترباز خوانده بود باعث شد مایلی‌کهن که همواره دست به بیانیه است، علیه برادران دایی بیانیه تندتری بنویسد و آن را در خبرگزاری‌ها منتشر کند، اما حاجی‌مایلی تنها به کوبیدن برادران دایی اکتفا نکرد، چرا که دوشنبه شب روی خط برنامه 90 آمد و این‌بار همه را کوبید.

مایلی‌کهن دوشنبه‌شب در برنامه زنده 90، «عادل فردوسی‌پور» را «کی‌روش‌پور» خواند و دایی و رحیمی و وینگادا را نیز از دم تیغ گذراند. این اتفاقات باعث شد تا فرضیه همیشگی قوت بگیرد که مایلی‌کهن دوباره بدون تیم شده و مصاحبه‌های انتقادی‌اش شروع شده، چرا که یک اصل در فوتبال ایران وجود دارد که می‌گوید مایلی‌کهن اگر تیم داشته باشد علیه کسی صحبت نمی‌کند، اما اگر بدون تیم باشد علیه همه مصاحبه می‌کند تا در بورس باشد و بالاخره تیم بگیرد.

حرف‌های اخیر مایلی‌کهن علیه کی‌روش باعث شد سرمربی تیم‌ملی در میهمانی حسین هدایتی با مدیران ختافه در هتل آزادی با بزرگان پرسپولیس درد و دل کرده و ناراحتی شدید خود از مایلی‌کهن را بروز داده است.

کی‌روش به قدیمی‌های پرسپولیس گفته: مایلی‌کهن مدام علیه من مصاحبه می‌کند، اما من هرگز در مورد او صحبت نکرده‌ام و نمی‌دانم دلیل مصاحبه‌های او چیست. برای من جای تعجب است که مایلی‌کهن هیچ تیمی ندارد و مدت‌هاست در فوتبال نیست و هر روز مصاحبه می‌کند و علیه من حرف می‌زند.

به نظر می‌رسد کارلوس کی‌روش هم دیگر طاقت ندارد و صبرش تمام شده، چرا که به شدت از مایلی‌کهن ناراحت است و ناراحتی‌اش را بروز داده و بعید نیست او هم به زودی علیه مایلی‌کهن مصاحبه کند و از خجالت او در آید.

دایی هر وقت بیاید پولش را می‌دهیم

کادر فنی سابق پرسپولیس پس از برکناری از این تیم بلافاصله جلسه‌ای با «حمیدرضا سیاسی»، رییس هیات‌مدیره باشگاه برگزار کردند و با وجود ناراحتی از نحوه برکناری‌شان، راضی شدند که درصد زیادی از مبلغ قرارداد خود را ببخشند.

dai

به گزارش ایسنا، «بهمن دهقان» که به عنوان نماینده دستیاران دایی برای دریافت مطالبات‌شان انتخاب شده بود، توانست در مذاکره با سیاسی رضایت دو طرف را برای پرداخت بخشی از پول که مورد توافق دو طرف باشد، جلب کند. بر همین اساس سیاسی در روزهای اخیر با تک‌تک دستیاران دایی (افشین پیروانی، محمد دایی، رضا فروزانی، جواد منافی، بهزاد غلامپور و محمدرضا مولایی) تسویه حساب کرد و در حال حاضر طلب خود دایی باقی مانده که بستگی به زمان حضور او در باشگاه و نحوه توافق با مسوولان دارد.

پیش از این علی دایی اعلام کرده بود که طلب خود از پرسپولیس را فقط تا زمانی که در این تیم کار کرده از باشگاه دریافت می‌کند. سیاسی با تایید این خبر به ایسنا گفت: فعلن دایی برای مذاکره در این زمینه به باشگاه مراجعه نکرده و هر زمان که بیاید، مخلص او هستیم و با توافق با یک‌دیگر طلبش را پرداخت می‌کنیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,