Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
با دو نقش متفاوت

«رقصنده‌ ایرانی در یکی از بزرگ‌ترین نمایش‌های موزیکال مالزی»

2014 September 21

گزارش / رادیو کوچه

 

«کوثر عباسی» رقصنده ایرانی مقیم مالزی چندی پیش در یکی از بزرگ‌ترین نمایش‌های موزیکال این کشور نقش آفرینی کرد. عباسی به عنوان تنها هنرمند غیرمالزیایی در این نمایش با دو نقش متفاوت ظاهر شد. این نمایش که «می‌مپی آرتیلا» رویای پرینسس نام داشت تلاشی بود برای برقراری پیام صلح و دوستی در قالب آشتی هنر و قدرت.

این نمایش موزیکال روایت شاهزاده خانمی است افسانه‌ای متعلق به زمان‌های بسیار دور که سرزمینی زیبا و پر از عشق و آشتی را در خواب می‌بیند. خوابی که موجب پریشانی وی می‌شود و او را وامی‌دارد که با رد تقاضای ازدواج شاهزاده‌ای عاشق اما جنگجو به دنبال کشف آن سرزمین رویایی بشتابد. وی در این مسیر روستاهای زیادی را می‌بیند که در جنگ‌های پدر خواستگارش نابود شده و زن و کودکانی که سرپرست خانواده را از دست داده‌اند تا در ‌‌نهایت سرزمین رویاهای خود را می‌یابد جایی که هنر مایه‌ شادی است. این شاهزاده در گفتگوی خود با پسر پادشاه به او می‌گوید که هنر آواز خواندن، رقصیدن و شادی کردن دلیل اصلی صلح و آرامش این سرزمین است. در پایان نمایش پسر پادشاه با تکیه بر این موضوع که از قدرتش برای بسط هنر و صلح و آرامش بهره می‌گیرد شاهزاده خانم را به پذیرش درخواست ازدواج ترغیب می‌کند.

عباسی تجربه‌ حضور در این نمایش را بسیار ارزشمند می‌داند و می‌گوید: «برای من بسیار جالب بود که ببینم چطور مالایی‌ها با بهره‌گیری از افسانه‌ها، رقص و آواز بومی‌شان با مردم عام ارتباط برقرار می‌کنند. در عین حال کار گروهی کردن با مردم این کشور همیشه برای من لذت بخش بوده چرا که عوامل پشت صحنه و بازیگران و دیگر اعضا فوق العاده منظم و دقیق کار می‌کنند» عباسی از این‌که به وی به عنوان تنها هنرمند خارجی علاوه بر رقص گروهی فرصت رقصیدن به فرم (فردی) داده شده ابراز خوشحالی می‌کند و می‌گوید که توانسته در ۸ صحنه از ۲۰ صحنه‌ نمایش حضور داشته باشد.

این نمایش توسط هنرمند مالزیایی «ادلین امان راملی» که جوایز هنری زیادی در کارنامه دارد کارگردانی شد و با حمایت مالی وزارت گردش‌گری این کشور در سالن آمفی تا‌تر دانشگاه ملی مالایا به روی صحنه رفت.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

 

 

 

17

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd8643732 cialis no prescription