Saturday, 18 July 2015
18 January 2021
در جمع خبرنگاران

«فرمانده پلیس ایران استفاده از فیس‌بوک و وایبر را اجتناب ناپذیر دانست»

2014 September 24

خبر / رادیو کوچه

 

فرمانده نیروی انتظامی ایران گفته است: استفاده اصولی از فناوری‌های ارتباطی در فضای مجازی، لازمه پیشرفت در دنیای کنونی می‌باشد و در عصر ارتباطات این فناوری‌ها اجتناب ناپذیر است.

ایرنا، خبرگزاری رسمی ایران روز چهارشنبه دوم مهر ماه در این رابطه گزارش داده است، سردار اسماعیل احمدی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگاران، در اردبیل گفته است: انواع فناوری‌های ارتباطی مانند فیس‌بوک، وایبر و واتس آپ در دوره کنونی که به عصر ارتباطات موسوم شده، اجتناب ناپذیر است اما موضوع مهم در این زمینه انجام مراقبت و نظارت لازم از سوی ارگان‌های ذیربط به منظور استفاده اصولی و غیر مضر از این امکانات در فضای مجازی است.

بنابه این گزارش و همچنین گفته است: رعایت بعضی نکات و ضوابط در استفاده از هرگونه فناوری جدید ضرورت دارد چراکه در غیر این‌صورت به خاطر استفاده نادرست ، زیان‌های آن بیشتر از منافعش خواهد بود.

ahmadimoghadam

احمدی مقدم خاطرنشان کرده است: اگر شورای عالی فضای مجازی کار خود را در ارتباط با نحوه استفاده مشترکان از فناوری های ارتباطی مانند فیس بوک و وایبر سرعت دهد، بطور قطع نتیجه مطلوب تری در این زمینه حاصل خواهد شد.

پیش از این در روز شنبه بیست و نهم شهریور ماه محسنی اژه‌ای گفته بود، قوه قضاییه ایران طی نامه‌ای به وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات این کشور یک ماه فرصت داده است تا زمینه و بستر فنی مورد نیاز برای مسدودسازی و کنترل اطلاعاتی موثر شبکه‌های ارتباطی مجازی مانند وایبر، واتس‌اپ و تانگو را فراهم کند.

سخن‌گوی قوه قضاییه همچنین گفته بود، در صورتی که وزارت ارتباطات و فن‌آوری ظرف مدت یک ماه برای کنترل موثر بر شبکه‌های ارتباطی اقدام نکند، قوه قضاییه در راستای وظایف ذاتی خود نسبت به مسدودسازی شبکه‌های اجتماعی دارای محتوای مجرمانه اقدام خواهد کرد.

مطالب مرتبط

مهلت یک ماهه قوه قضاییه ایران به دولت برای بستن وایبر

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,